تبلیغات
موشک انداز

موشک انداز
قالب وبلاگ

یک شکایت : در سوئد هر گاه کسی فردی را به کاری بگمارد باید آن را به اطلاع اداره مالیات برساند و به عنوان کارفرما مالیات و هزینه بیمه آن فرد را بپردازد. هر کس کار می کند باید در زمان انجام کار بیمه باشد تا اگر اتفاقی حین کار بیفتد بیمه بتواند نیازهای آن فرد را پوشش دهد.
خانم بورلیوس( وزیر ) این کار را نمی کند و به عنوان کارفرما دختری را استخدام و به اداره مالیات اطلاع نمی دهد و علاوه بر حقوق دختر ، هزینه کارفرما را نیز به اداره مالیات پرداخت نمی کند. و خلاف قانون اداره مالیات رفتار می کند. وقتی این مساله فاش می شود وی از طریق تلویزیون از مردم سوئد پوزش می خواهد و می گوید در زمان انجام این کار خلاف که سال ها پیش اتفاق افتاده بود ، وضع مالی خانواده آنها چندان خوب نبوده است
روزنامه نگاران و وبلاگ نویسان که مانند سایر مردم بدون هیچ محدودیتی حق تحقیق و گزارش دارند دست به کار می شوند و پرونده مالی خانم وزیر را طی سال های گذشته مورد بررسی قرار می دهند .
همه مردم در سوئد می توانند اطلاعات مالی افراد دیگر را مطالعه کنند. برای این کار کافی است به سالن کامپیوتر اداره مالیات مراجعه کنند و با وارد کردن نام یا شماره شخصی افراد در رایانه ها، اطلاعات مربوط به درآمد افراد، اشتغال آنها و مقدار مالیات پرداختی توسط هر فرد را به دست آورند. پس از برملا شدن کار خلاف این خانم وزیر، شهروندی به نام ماگنوس فورا در وبلاگ خود می نویسد : این خانم دروغ می گوید و درآمد آنها در سالی که آن دختر خانم را به کار گرفته بود ، بالای یک میلیون کرون یعنی خیلی بیشتر از درآمد متوسط شهروندان سوئدی بوده است. دو روز بعد از این ماجرا نخست وزیر سوئد خانم بورلیوس را از کار خود بر کنار می کند . و این خانم بنا بر گزارش روزنامه ها اموال منقول و غیر منقول خود را فروخته و به انگلستان کوچ می کند تا چشمش به چشم مردمی که به آنها دروغ گفته است نیفتد.

و اما چند حکایت :
   حکایت اول : آقایون ، خانومها ، آقایون اصلاح طلب و اصولگراهای خیلی عدالت طلب ، نزدیک به سی سال است که حزب جمهوری اسلامی منحل شده است و اما آقای « م.م » همچنان به انتشار روزنامه « ج.ا.ا » ادامه می دهد . خب این که چیزی نیست . همین آقا ، همین « م.م » ولایت پذیر و فقیه شناس  و صد البته عدالت طلب  ، تا این اواخر یعنی دقیقا تا مورخ 25/4/87 ماهیانه 14 میلیون ریال به روال دولت های پیشین به عنوان « كارشناس عالى و مشاور نهاد رئیس جمهورى » از دولت انقلابی احمدی نژاد حق مشاوره دریافت می کرده است.(+) حالا فرض کنید یه ماگنوس سوئدی وبلاگ نویسی پیدا شد ، مثل من و این حکایت را در وب خود نوشت ! فکر می کنید چه اتفاقی می افتد ؟
اتفاق اول : آقای
« م.م » در سیمای آقای ضرغامی ظاهر می شود و از عموم امت عدالت طلب عذر خواهی می کند و پس از چند روز با فروختن اموال خود ، راه لندن را در پیش می گیرد .
اتفاق دوم : آقای
« م.م » یه زنگ به آقای « ص .ل » می زند و علاوه بر اینکه وبلاگ ماگنوس ایرانی قیلتر می شود که هیچ ، نویسنده مادر مرده هم در گوشه ای از زندان رجائی شهر ، آب خنک میل می فرماید . البته زبانم لال ، زبانم لال خدا نکند.
حکایت دوم : آقای « م . ک » با سمت رئیس مجلس از شخصی بنام « ش . ج » سیصد میلیون تومان پول دریافت می کند و این عمل به غایت نازیبا ، توسط یک ماگنوس باز هم ایرانی در فضای مجازی منتشر می شود . فکر می کنید چه اتفاقی می افتد ؟
اتفاق اول : آقای
« م . ک »
از سمت خود بر کنار و با حفظ اموال راهی زندان اوین می شود .
اتفاق دوم : وبلاگ نویس فیلتر می شود و اما
آقای « م . ک » از فیلتر شورای نگهبان عبور کرده ، کاندیدای ریاست جمهوری می شود ، رای نمی آورد ، خیابان های مملکت را به آشوب می کشد ، بیانیه صادر و به هر چیزی که دوست داشت « تجاوز » می کند .  ماگنوس ایرانی هم کماکان فیلتر است !
حکایت سوم : آقای « م . ه » باعقد قرارداد های صوری دانشگاه آزاد با برخی چهره های سیاسی در آستانه انتخابات دهم ریاست جمهوری مانند... ادامه مطلب

 قرارداد مشاوره با آقای « م . ع » از تاریخ ۱۳/۰۹/۱۳۸۷ تا ۱۲/۰۹/۱۳۸۸ به مبلغ ماهیانه ۸۰۰ هزار تومان ، و یا با پرداخت هزینه های ذیل از حساب دانشگاه آزاد : موبایل های شخصی « م . ه » ، موبایل همسرش « ف . ه »، تلفن منزل، آرایشگر شخصی، معلم خصوصی همسر وی، گوسفند نذری (عید قربان)، ویزای خانوادگی دبی، قبض برق منزل، خرید از فروشگاه های فرودگاه مهر آباد و حضور خانواده اش در کافی شاپ فرودگاه، بیمه نامه خودروی همسر « م . ه » ، هزینه های تمیز کردن شیشه های منزل « م . ه » ، هزینه های ستاد مردمی دوستداران آقای « ه . ر » و ... حالا ، این اعمال ناپسند توسط روزنامه نگاری سوئدی ، نه ببخشید ایرانی بنام « ک . ا » افشا می شود . فکر می کنید چه اتفاقی می افتد ؟
اتفاق اول : روزنامه نگار ایرانی تشویق و آقای « م . ه » پس از محاکمه ، راهی زندان می شود .
اتفاق دوم : آقای « م . ه »  طی حکمی به امضای « ع . ج »  با مأموریت شماره
۵۱۶/۴۴۰/۵۳ مورخ ۲۷/۱۱/۱۳۸۸ به مبلغ فوق العاده ماموریت ۲۵۳۰ پوند ، راهی لندن می شود و از آن ولایت از آقای « ک . ا » شکایت می کند و دفاعیات آقای « ک . ا » را تو « قیف » می کند !
حکایت چهارم : آقایون محترم فیلترینگ تو را به جان هر کی که دوس دارین وب نازنین من را ، فیلتر نکنید . من نوشته ام را بر اساس این نوشته نوشتم و تمام نکات ایمنی را هم رعایت کردم : « من گفته‏ام قانوندانهاى قانون شكن خطرناكند . بتواند علیه شما استفاده كند. شما از دادستان چه گله‏اى میتوانید بكنید ؟ اگر یك نفرى به‏عنوان مفترى یك شخصى را معرفى كند و بگوید آقا او این افتراء را به من زده . خوب ، شأن آن قاضى این نیست كه برود دنبال ماهیت قضیه . اگر این افتراء گفته شده باشد ، زده شده باشد ، ماده‏ى قانونى آن قاضى را ملزم به انجام یك كارى میكند ؛ لذا نمیتوانیم از او گله كنیم . شما زرنگى كنید، شما اسم نیاورید، شما روى مصداق تكیه نكنید؛ شما پرچم را بلند كنید. وقتى پرچم را بلند كردید ، آن كسى كه مجرى است ، آن كسى كه در محیط اجراء میخواهد كار انجام دهد ، همه حساب كار خودشان را میكنند. آن كسى هم كه فریاد مربوط به محتواى این پرچم را بلند كرده ، احساس دلگرمى میكند و كار پیش خواهد رفت. بنابراین به نظر من مشكلى در كار شما نیست؛ شما جوانهاى مؤمنى هستید كه انتظار هم از شما همین است. هر شعار خوبى كه داده میشود، بعد از اتكال به خداى بزرگ كه همه‏ى دلها و زبانها و اراده‏ها دست اوست، تكیه به شما جوانهاست، امید به شما جوانهاست؛ این را بدانید. بالاخره همشهرى شما كه از او شعر هم خواندید، میگوید:
وفا كنیم و ملامت كشیم و خوش باشیم‏
كه در طریقت ما كافرى است رنجیدن
(رهبر معظم انقلاب در 14/2/1387)
حکایت آخر : خدایا ، ما از وبلاگ نویس ایرانی بودن ، پشیمان گشته ایم ، مرحمت فرموده ما را « ماگنوس » کنید ! البته از نوع سوئدی آن .


[ سه شنبه 23 آذر 1389 ] [ 08:27 ب.ظ ] [ بهمن عزیزی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگهر یك از ما از غیب الغیوب حركت كردیم
از اصلاب عبور كردیم
بدون اختیار و خواست خودمان
در اینجا به هم برخوردیم
از اینجا هم به غیب الغیوب می رویم
ممكن است بعد از این هم یكدیگر را نبینیم

نویسندگان
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
لینک های مفید
پیوندهای روزانه
لینک های مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب