تبلیغات
موشک انداز

موشک انداز
قالب وبلاگ

 چندی پیش ساکنان خانه ملت ، که در راس امور نشسته اند ، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران را به استقلال رساندند . مبارک است ، اما این شاهکار بزرگ ! ملت ایران را به یاد آن دزدی انداخت که در تاریکی شب بر در منزلی اره می کشید. مردی که از قضا دیر وقت به منزلش بر می گشت ، او را دید و پرسید چه می کنی ؟ گفت : دارم کمانچه می زنم.  گفت : این چه کمانچه ایست که صدا نداره ؟ گفت : صدای این کمانچه فردا صبح در می آید !
مصوبه مجلس و به تبع آن خلع سلاح مالی رئیس جمهور نیز ، بی شباهت به این ماجرا نیست ، 106 نماینده ملت ، نه در دل تاریکی شب که در روز روشن ، کلید خزانه ملت را دو دستی تقدیم اقتصاددانان ( بخش خصوصی ) نمودند. تا صدای کمانچه شان لیبرالیسم های سرگردان وطنی را به شوق آورد .
بی جهت نیست که شبکه بی بی سی فارسی در حمایت از این طرح ، با برنامه ای زنده سنگ تمام می گذارد و با شوقی فراوان به استقبال
« استقلال بانک مرکزی » ایران می رود تا به وجد آورد . سرمایه داران جلای وطن کرده سراسر اروپا و آمریکا را. تا جایی که یکی از کارشناسان غنچه بر لب و خندان بی بی سی می فرماید : « خوشحالیم که احکام عزل و نصب را از احمدی نژاد گرفتند. دولت هم و غمش را گذاشته دانشگاه آزاد و با موسسه خصوصی برخورد می‌کند و طمع کرده آن را بگیرد و سرمایه داری را در ایران بترساند ! »

من تبریک می گویم این شادمانی دشمنان انقلاب را به 106 نماینده در راس امور ، من دستان 106 نماینده ، خاصه دستان هنرمند جناب آقای با هنر را که پرچم دار و لیدر این مصوبه بودند ، می بوسم . از قدیم گفته اند « دستی را که نتوان برید ، باید بوسید » مگر غیر از این است که ما 31 سال تمام در میان خون و آتش خفته ایم ، فقط هشت سال تمام ، شب و روز و بی هیچ وقفه ای با بمب های آمریکایی و روسی و انگلیسی سقف های خانه مان بر سرمان آوار شد ، دمیدیم برلاله های وطن ، خون بیش از سیصد هزار نفر شهید را ، جزایر مجنون را به شهادت می طلبیم  ، آنزمان که آبهای آبیش را سرخ ساختیم و مجنون وار به عاشورا پیوستیم ، و ... اما چه حاصل که پس از سی و یک سال و اندی نتوانستیم دستان زر و زور و تزویر را قطع کنیم از خانه ملت ، پس بر من خرده مگیرید و ملامتم مکنید ، اگر بوسه می زنم بر دستان این نمایندگان ، نمایندگانی که دانشگاه 123 میلیارد تومانی این ملت را یک شبه ، وقف خاندان هاشمی می کنند . دانشگاه ها را پولی و خزانه ملت را به عقد دائمی اقتصاددانان عقده ای در می آورند.
 نمایندگان محترم مجلس !
راست می‌گویند که تاریخ دوبار تکرار می‌شود، بار اول به شکل تراژدی و بار دوم به صورت کمدی ، لیاخوف های ایرانی مجلس هم بار دیگر مجلس را به توپ بستند ، این بار نه از برون که از درون ، نه مشروطه طلبان را که طالبان علی را ، احمدی نژاد را ، چون که اسرار هویدا می کرد . هم او بود که روزگاری گفته بود : « فساد در کشور اژدهای هفت سر است و بدانید که این اژدهای هفت سر در میان دانه درشت ها و صاحب نفوذها در حکومت است و اینجاست که مبارزه سخت می شود. اگر یک لحظه فشار را از روی افراد فاسد برداریم ، همه جا را می گیرند . »  پس « باید بانك مركزی را از دست دولت خارج و به شكل هیات امنایی اداره كرد . بودجه‌ای كه در دولت طی یك سال مصرف می‌شود با بودجه‌ای كه مجلس و قوه قضاییه دارد قابل مقایسه نیست . كل بودجه مجلس و قوه قضاییه دو درصد هم نمی‌شود و 99 درصد ، بودجه دولت است. آیا انصاف است كه بانك مركزی را از دست دولت بیرون بكشند ؟ حالا چرا این مساله را مطرح می‌كنند؛ چون اگر این كار را نكنند، دست دزدها و آن دو سه هزار نفر خاص رو می‌شود و پول‌های میلیاردی كه می‌خورند مشخص می‌شود.» (  علی ذبیحی مشاور رئیس جمهور در جمع اعضای انصار حزب الله سال 87 )
اما این همه اره کردن های امال و آروز های یک ملت برای عده ای خاص در مجلس قابل فهم نیست و تا اعتراضی هم می شود . می گویند « ما داریم کمانچه می زنیم . » و راست هم می گویند . کما اینکه آقای با هنر برای توجیه افکار لیبرال منشانه خود می فرماید : « متاسفانه از زمان دولت آقای هاشمی باب شد كه سیاست‌های پولی كشور در خدمت سیاست‌های مالی قرار گیرد . در دولت‌های خاتمی و احمدی‌نژاد نیز این موضوع ادامه یافت در حالی كه این كار به یكی از علل تورم ساختاری كشور مبدل شده است. » اینجاست که آدم حالش به هم می خورد وقتی می بیند جناب با هنر با یکی دوجین حرف و شعار و فرمول های به عاریت گرفته از مکاتب اقتصادی جهان غرب ، به جنگ قوانین جمهوری اسلامی می رود بدون آنکه خود بداند و یا به فهمد که دقیقا چه می گوید و چه می خواهد .
کیست که نداند ، همه کشورهای جهان ، از آمریکا گرفته تا افغانستان ، آموزه های جان مینارد کینز انگلیسی را بکار می گیرند و در راس آن دولت ها ،
هر دولتی هم می خواهد باشد و با هر ساختاری ، وقتی به پیسی می افتد و یا با کسادی و بیکاری مواجه می شود ، بنا به توصیه جان مینارد ، سیاست های انبساطی را اجرا می نماید . یعنی آنکه پنجره های منابع مالی را ، از صندوق ذخیره ارزی!! گرفته تا اسکناس های خفته در بانک مرکزی را بیدار و در اختیار سرمایه گذاران می گذارد . اسم این عمل را کینز گذاشته است « سیاست های پولی انبساطی » البته کینز اعتقاد داشت ، امکان دارد سرمایه گذاران بترسند و در یک بازار کساد راغب به سرمایه گذاری نباشند . این جاست که کینز دولت را وارد معرکه می کند و از آنها می خواهد که « سیاست های مالی انبساطی » را به مرحله اجرا در آورند . یعنی آنکه دانشگاه آزاد بسازند ، سد بسازند ، فرود گاه بسازند ، متروهای زیر زمینی و  منوریل های هوایی راه اندازی نمایند ، مسکن بسازند البته نه از نو مهر آن و همه این ها ، موجب آن می شود که لشگر بیکاران براه افتاده و زنجیره نظام سرمایه به چرخش در آید . حتی ، چنان که خود کینز هم اشاره کرده ، اقدام ابلهانه ای نظیر گماردن افرادی به حفر چاله و افراد دیگری برای پر کردن همان چاله ها و پرداخت دستمزد به هر دو گروه ، می توانست به تخفیف کسادی کمک نماید .
کینز برای درمان تورم و مهار قیمتها هم
سیاست های انقباضی را پیشنهاد می کند که دقیقا نقطه مقابل سیاست های انبساطی است و دولت می بایست به گونه ای عمل کند که "پول" سواره گردد و سرمایه گذارها پیاده ، تا قیمت ها به حالت تعادل در آیند . حال سوال اینجاست که آیا 106 نماینده محترم و نیز جناب آقای با هنر که با خلع سلاح مالی رئیس جمهور و تصویب مصوبه های خنده دار ، این سیاست ها را « لولو » می خوانند ، تئوری جدیدی را اختراع فرموده اند . اگر جواب مثبت است ، بسم الله ، همه دولت های جهان مشتاق شنیدن ، دیدن و اجرای آنند !!!
 -----------------------------------------------------------------------------------------------------
لینک مرتبط : 
پیشنهاد مغایر قانون‌اساسی باهنر در تحدید اختیارات رئیس‌جمهور تصویب‌شد


[ دوشنبه 1 آذر 1389 ] [ 01:12 ب.ظ ] [ بهمن عزیزی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگهر یك از ما از غیب الغیوب حركت كردیم
از اصلاب عبور كردیم
بدون اختیار و خواست خودمان
در اینجا به هم برخوردیم
از اینجا هم به غیب الغیوب می رویم
ممكن است بعد از این هم یكدیگر را نبینیم

نویسندگان
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
لینک های مفید
پیوندهای روزانه
لینک های مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب