تبلیغات
موشک انداز

موشک انداز
قالب وبلاگ

   چند سال پیش محترم حاج آقا اختری مدیر مسئول دوست داشتنی هفته نامه حریم از من خواست مصاحبه ای با احمد توکلی داشته باشم . از بچه های بسیج دانشجویی مدد خواستم و آنان طی مدت کوتاهی مطالب زیادی در رابطه با آقای توکلی در اختیارم گذاشتند که شامل مقالات ایشان در رسالت و نیز چندین شماره از روزنامه فردا بود که توسط آقای توکلی منتشر شده بود . همه را طی مدت کوتاهی مطالعه کردم و در پایان دریافتم که رغبتم برای مصاحبه با این برادر تقریبا به چیزی در حدود صفر رسیده است . تا اینکه وقتی امروز و فرداهایم طولانی شد ، حاج آقا اختری سبب را پرسید و من بی مقدمه گفتم : حاجی ، راستش را بخواهی ، این آقا بوی انگلیس می دهد .
   البته آن روز منظور خاصی از آین تعبیر نداشتم و تنها یک حس بود . اما بعدها چرا ! به جز مورد منازعه لفظی بنی صدر و توکلی که خطاب به اولین رئیس جمهور منافق ایران گفته بود : «
بله ، شما که ایران نبودید ، فرانسه بودید . ما انقلاب کردیم ، زندان رفتیم تا حکومت عوض شود و شاه نداشته باشیم . رئیس جمهور داشته باشیم که اگر اشتباهی مرتکب شد ، در انتقاد از وی آزاد باشیم و اگر صحیح کار کرد از او حمایت کنیم . » به غیر از این مورد ، باقی مواضع آقای توکلی را در راستای سیاست « تفرقه بینداز و حکومت کن » بریتانیای کبیر! می دانستم . کما اینکه پس از روی کار آمدن دولت انقلابی دکتر محمود احمدی نژاد ، آقای توکلی خیلی زود هنگام علم مخالفت با دولت خاص را ، به تعبیر مقام معظم رهبری بر افراشت و در قایق مخالفان دولت به پارو زنی پرداخت و یکی از مهم ترین سیاست های دولت احمدی نژاد را که همانا "هدفمند کردن یارانه ها "بود ، همچون برف به زیر آفتاب فرستاد ، تا آرام آرام ، آب شود ، ذوب شود ! حالا چرا ؟ خواهم گفت .
   هفته نامه شهروند امروز در شماره 55 مورخ 30 تیر 78 گفتگویی دارد با آقایان سعید حجاریان و مصطفی تاج زاده که در بخشی از آن آمده است :
   تاج زاده : « خاتمی می گفت به احمد توکلی که منتقد جدی دولت است و چهار میلیون رای در انتخابات ریاست جمهوری در برابر هاشمی آورده است باید یک چاپخانه بدهیم که بتواند روزنامه چاپ کند . »
   حجاریان
: « نه ! او باید جواز بگیرد و به اندازه تیراژش هم کاغذ بگیرد . اما چاپخانه گرفته است. می دانید که چاپخانه اش امروز چقدر می ارزد ؟ تازه یکسال هم بیشتر روزنامه فردا را در نیاورد. می خواهم بگویم که خاتمی از این کارها خیلی کرده است . من هم فکر می کنم در شرایطی که دایره نخبگان بسته است و امکانات دولتی محدود است و به طیف خاصی می رسد افزودن به دایره این تبعیض ها قابل قبول باشد . به گمان من حذف یارانه ها خیلی بیشتر می تواند کمک کند تا اینکه یارانه را در اختیار احمد توکلی قرار دهید در حالی که بسیاری از نخبگان ، از حداقل امکانات و امتیاز داشتن روزنامه محروم هستند . چگونه می توانید شما به توکلی امتیاز چاپخانه بدهید ؟ »
   یک هفته بعد اما نوبت احمد توکلی بود که به حجاریان و تاج زاده پاسخ گوید ، لذا او در شماره 56 هفته نامه شهروند امروز نوشت : « در صفحه 71 مجله شماره 55 ، یکشنبه 30 تیر 1378 ، از قول آقای سعید حجاریان و آقای مصطفی تاج زاده ادعا شده است که دولت آقای خاتمی به روزنامه « فردا » چاپخانه داده است . این ادعا از بنیان نادرست است . اساسا « فردا » جواز چاپخانه نگرفت چه برسد به آن که آقای حجاریان از قیمت روز آن با اعجاب سخن بگوید . البته ( توجه فرمائید ) البته معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد در وقت صدور امتیاز روزنامه در دولت جناب آقای هاشمی رفسنجانی و معاونت بعدی در دولت جناب آقای خاتمی ، هر دو کمک هایی به روزنامه فردا کردند. »
   خیلی خوب ، حال اجازه دهید زمان را اندکی به عقب رانیم ، به 28 تیر 1377 که آقای توکلی در روزنامه فردا طی گزارشی علل توقف انتشار « فردا » را جهت مزید اطلاع خوانندگان به شرح زیر مرقوم می فرمایند : « وقتی معاون محترم مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، برای ادامه کار ، به قبول وام های پیشنهادی اصرار کرد و گفت که از این ستون ، به اون ستون فرج است ، عرض کردم ما می خواهیم به جای آنکه مرتبا از شما ماهی بگیریم و بخوریم ، تور ماهیگیری به دست آوریم . از ایشان پرسیدم « آیا امکان ورود چاپخانه داریم ؟ » پاسخ این بود که شما چون روزنامه اید جواز داده می شود ولی دولت برای این کار ، ارز تخصیص نمی دهد . ما از ابتدا تاکنون جمعا 15 میلیون تومان وام بلند مدت ، مبلغ 15 میلیون تومان یارانه راه اندازی ، مبلغ 8 میلیون تومان یارانه جاری و اخیرا 20 میلیون تومان وام کوتاه مدت برای ترخیص تجهیزات لیتوگرافی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کرده ایم.
   سال گذشته برای واردات کاغذ ، مبلغ 500 هزار دلار و برای واردات تجهیزات حروفچینی ، صفحه آرایی و لیتو گرافی 274 هزار دلار نیز ارز به « فردا » تخصیص داده شد . » وای ، وای که سر گیجه گرفتم از این همه اعداد و ارقام ، اما نوش جان آقای توکلی ، حالا ببینیم با این همه یارانه باد آورده ، برادر اصولگرای ما در راستای غنی سازی ایران فردا و اعتلای فرهنگ انقلاب اسلامی ایران ، دست به چه ابتکاراتی می زد .
   آقای توکلی در ادامه همان مطلب می فرماید : «
ما بنا داشتیم با منابع دست اول و صاحبنظران در هر مورد تماس بگیریم . در این باره 21 مورد با شخصیت های سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی اروپایی ، 21 بار با شخصیت های آمریکایی ، 31 مورد با صاحبنظران آسیایی و آفریقایی و 26 مورد با ایرانیان اهل نظر مقیم خارج ، 13 بار با وزارت امور خارجه بریتانیا ، فرانسه ، آمریکا ، سوئیس ، پاکستان و ... و 7 بار با سخنگوی کاخ سفید مصاحبه داشته ایم ... اصرار داشتیم آیینه ای باشیم که خوانندگان ما گزیده ای از نشریات دیگر را در کنار هم ببینند تا امکان مقایسه آسان تری در حوادث سیاسی فراهم شود . 199 مورد در برابر 192 مورد ، تعداد انعکاس گزیده از منابع دو جریان موجود در جامعه ، حاصل کار « فردا » در آن بخش بود . » خدا قوت !
   و در پایان از خداوند منان خواستارم . سایه مبارک اقتصاد دان شهیر و مکتب رفته بریتانیای کبیر ، جناب آقای دکتر احمد توکلی را از سر «
اقتصاد بیمار ایران » کم نفرماید . فقط بگو آمین !
-----------------------------------------------------
از آرشیو پارسی بلاگ -  Dec 11,  2009  2 : 35 PM


[ سه شنبه 16 شهریور 1389 ] [ 04:04 ق.ظ ] [ بهمن عزیزی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگهر یك از ما از غیب الغیوب حركت كردیم
از اصلاب عبور كردیم
بدون اختیار و خواست خودمان
در اینجا به هم برخوردیم
از اینجا هم به غیب الغیوب می رویم
ممكن است بعد از این هم یكدیگر را نبینیم

نویسندگان
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
لینک های مفید
پیوندهای روزانه
لینک های مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب