تبلیغات
موشک انداز

موشک انداز
قالب وبلاگ

   اول : در جنگ جمل امام علی ( ع ) تلاش زیادی کرد تا بر خورد نظامی با اصحاب جمل صورت نگیرد ، به عایشه که مابین عرب ها به ام مومنین شهرت داشت و فرماندهی مخالفان امام را بر عهده داشت ، نامه ای نوشت ، به طلحه و زبیر هم ، هم آنان که در هموار کردن راه خدا شمشیر ها زده بودند و نیز از اولین کسانی بودند که دست بیعت به سوی امام علی ( ع ) دراز کرده بودند . لذا . امام زبیر را به خلوتی خواند و نقل قولی را از پیامبر ( ص ) به یاد او آورد که : « ای زبیر ، تو با علی خواهی جنگید در حالی که ظالم هستی ! »  و زبیر گفته بود : اگر این مطلب یادم مانده بود ، هرگز به جنگ شما نمی آمدم و از جنگ منصرف می شود و تصمیم می گیرد باز گردد. اما عایشه  مانع خروج او از جنگ می شود .
باری ام مومنین سوار بر یک شتر ، جنگ خونین جمل را آغاز میکند و امام بناچار وارد نبردی بی امان می شود و جالب آنکه در میدان نبرد مکرر فریاد می زند : «
جمل را بزنید » ( اعقروا جملا فانه شیطان ) و عایشه سوار بر جمل داد می زند : « فرزندان من بجنگید که بهشت را برای شما تضمین می کنم » و آنگاه مشتی خاک به طرف لشگر علی ( ع ) پاشیده و می گوید : « شاهت الوجود »

   دوم : چندی پیش از یک دوست مصری ، البته نوع مجازی آن که در قم پیراهن ها پاره کرده است ، بی مقدمه پرسیدم : چه چیزی شما را دلبسته ایران و انقلاب ایران کرده است ؟
بی درنگ پاسخ داد : تئوری ولایت فقیه .
پرسیدم : کمی تا قسمتی توضیح.
پاسخی نداد ، تا اینکه چند روز پیش لینک دیدار مقام معظم رهبری با بشار اسد را برایم فرستاد و ضمن یک تحلیل کوتاه ، در پایان آورده بود : به قول امام خامنه ای « تیغ شیطان بزرگ آمریکا دیگر کند شده است » و ما این را مرهون ولی فقیه هستیم که در ایران همچون گوهری فروزان می درخشد و طی سی سال گذشته تیغ آمریکا را در سطح جهان کند و شمشیر اسلام ناب محمدی را تیز و بران ساخته است.
و امشب تصویری از صفحه اول کیهان را برایم ارسال کرد با توضیح این که : ایول مجلس ایران : «
بیست میلیون دلار برای افشای جنایات آمریکا ، در راستای کند کردن تیغ آمریکا . »
چنین مصوبه ای در بین مجالس کشورهای موسوم به جنوب ، برای اولین بار است که اتفاق می افتد و خیلی خیلی هم مبارک است و باید هم شادمان شد که پس از سال های پر از دفاع مقدس ، هم اکنون به جایگاهی رسیده ایم که می توانیم در مجلس شورای اسلامی ایران ، برای افشای جنایات آمریکا در سطح جهان ، بیست میلیون دلار تصویب و حمله مقدس را آغاز کنیم و البته و صد البته این بدان معنا نیست که ما باید شمشیرهامون را از رو ببندیم ، اصلا ما کی چنین بوده ایم که اکنون نیز دومین آن باشد . طی سی سال گذشته حتی یک مورچه آمریکایی و یا یک گربه فرانسوی هم از ما آزار ندیده است ، دیده است ؟
سوم : من نمی دانم و شاید هم نمی فهمم که چرا نظامی که اذهان سرمایه سالاران جهان را به تشویش وا می دارد . چرا قوه قضائیه آن از پس چند جمل نشین آشکار بر نمی آید و البته امید که با تحولاتی که صورت گرفت از محاکمات کمدی جلو گیری شود . خنده دار است ، کسی که
به میر حسین یا حسین گفته ، در بند است و اما میر حسین راست راست در خیابان ها راه می رود و به دنبال راه اندازی جبهه ای بنام رساست . تا بدینوسیله در انتخابات بعدی تکرار مکرارات فرماید و یا آن دیگری فقط خمپاره بسوی نظام پرتاپ نفرمود . والا هر کاری که به تصور آید انجام داد . با نامه ای استارت اغتشاشات را زد ، پسران و دخترانش و احزاب وابسته و غیر وابسته اش گناهان بی شماری را در ولایت « بلخ » انجام دادند و اما قوه قضائیه ما در « شوشتر » به قول آقای احمدی نژاد « پیر زنی به نام هاله اسفند یاری را به جرم ترویج کننده انقلابات رنگین محاکمه می کنند .» 
چهارم : باز گشت هاشمی ، بدون شک برای تجدید قوا ست ، جنگ جمل جواب نداد ، خاتمی و موسوی و کروبی و رضایی و صانعی و غفاری و منتظری و ... در یک کلام  به قول رئیس جمهور انقلابی ایران « هاشمی »  با رسانه های آمریکایی و انگلیسی و اسرائیلی و ... همقدم شدند تا قدم های ولی پذیران را از رفتن باز دارند . از خبرگان رهبری آویختند ، مجمع تشخیص مصلحت نظام را آزمودند ، دست به دامان علما شدند و بارها و بارها افکار عمومی را تست کردند و در نهایت آنچه بدست آوردند . آشکارا « هیچ » بوده است و در چنین شرایطی به عضویت در آمدن هاشمی شاهرودی در مجمع تشخیص مصلحت نظام و انتصاب پنجمین امام جمعه موقت تهران  خبر های خوشایندی برای آقای هاشمی رفسنجانی نیست . فلذا وقت آن است که تجدید قوا شود . هاشمی پرچم دار وحدت می شود و پس از این همه فتنه در مراسم معارفه رئیس جدید قوه قضاییه: « به احترام احمدی نژاد از جای برمی خیزد. .... اقدام او دهان حاضران در مراسم را از حیرت بازگذاشت.
(مسیح علی نژاد) و هم چنین او در جلسه اخیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفته است « باید هركس در هر مقامی خود را ملزم به رعایت رهنمودهای رهبری معظم انقلاب بداند و صاحبان تریبون و نفوذ ، و رسانه ها از دامن زدن به تفرقه خودداری و در جهت ایجاد وحدت و وفاق در جامعه عمل كنند .» چشم ! اما تو را به خدا چون به خلوت رسیدید ، دیگر آن کارها را که انجام دادید ، تکرار نفرمائید ، نگوئید : « شاید خیلی‌ها ندانند که وقتی در مجلس خبرگان به بحث ولایت فقیه که توسط عده ای مطرح شد رسیدیم من مخالفت کردم. البته الان کسانی هستند که حالا خیلی منتقدانه و حتی مخالف با ولایت فقیه برخورد می‌کنند، اما در سال‌های  58، 59 و در مجلس خبرگان ، درست عکس امروزشان حرف می‌زدند. خوشبختانه متن همه‌ی مذاکرات به طور کامل وجود دارد . آقای آذری قمی وقتی این اواخر مخالف شده بود در جلسه ای گفته بود که آقای هاشمی در زمان تنفس یکی از جلسات مجلس خبرگان گفته است ـ تعبیری را از من نقل کرد که من یادم نبود ـ این که شما می‌گویید ، ولی‌فقیه نمی‌شود، ناصرالدین شاه می‌شود…» (هاشمی بدون روتوش، نشر روزنه، ص 157) و یا بر زبان نرانید کلماتی که ره به ترکستان دارد ، منجله « برای ادار? یك حكومت نمی­توان به فتوای یك نفر، خواه هر فردی باشد عمل كنیم، باید شورایی در كشور باشد...» ( ص? روزنام? مردم سالاری ، ? شهریور ?? ، نقل از رفسنجانی. و روزنام? همشهری همین تاریخ )
پنجم : رسالت بزرگ کروبی ، این شیخ ساده لوح 2 ، انحراف افکار عمومی ایران از جمل نشین انقلاب ایران است ، « اعدام کودکان را متوقف کنید » « تجاوز جنسی به پسران و دختران زندانی » و این اواخر « طرح اختلال حواس کروبی » و رسای بی صدای میر حسین و ...  هموار کردن راه برای عبور بی سر و صدای جمل است تا نفسی تازه کند برای انقلاب مخملین دیگر .
ششم : و باز علی هست که ندایمان  می دهد : « جمل را بزنید » ( اعقروا جملا فانه شیطان ) چه ، تا وقتی که جمل پا بر جاست . شعله های فتنه زبانه خواهد کشید .
بیائید جمل را بزنیم.
------------------------------------------------------
از آرشیو پارسی بلاگ -  Aug  24 , 2009  9 : 28  AM


[ سه شنبه 16 شهریور 1389 ] [ 02:15 ق.ظ ] [ بهمن عزیزی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگهر یك از ما از غیب الغیوب حركت كردیم
از اصلاب عبور كردیم
بدون اختیار و خواست خودمان
در اینجا به هم برخوردیم
از اینجا هم به غیب الغیوب می رویم
ممكن است بعد از این هم یكدیگر را نبینیم

نویسندگان
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
لینک های مفید
پیوندهای روزانه
لینک های مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب