تبلیغات
موشک انداز

موشک انداز
قالب وبلاگ

  ناپلئون پس از فتح مصر ادعای مسلمانی کرد و خود را علی بنابارداباش نامید ، لباس های عربی پوشید و دستار بر سر گذاشت . وی روز های جمعه به مسجد می رفت و حتی یکی از ژنرال های خود به نام ژنرال منو را وادار کرد که مسلمان شود و نام عبدالله را بر روی خود بگذارد .
   ویل دورانت مورخ معروف می نویسد : « برای آنکه پادشاه مصر شود. به قرآن ایمان می آورد . برای آنکه پادشاه فرانسه شود به انجیل ایمان می آورد . »
( تاریخ تمدن – عصر ناپلئون – ص 215 )

    تاریخ تکرار می شود انگار و این بار اوباما ، با رجعت به روح ناپلئون بناپارت ، حرکت های او را به عنوان 44 امین رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا ! به نمایش می گذارد . او دستار بر سر می نهد و خود را " باراک حسین اوباما " می نامد و در اولین اقدام ، کشتار گاهی بنام زندان گوانتانامو را با گهواره اش به دور می اندازد و مشابه آن را ممنوع . او به مسلمانان سراسر جهان پیام صلح و دوستی می فرستد و به یاد ها می آورد که : « اکنون پسری در مقابل شما ایستاده که شصت سال پیش پدرش حتی حق غذا خوردن در یک رستوران را نداشت. » ( اوباما ) و آخرین اخبار حاكی از آن است كه : « و بسایت کاخ سفید بروز می شود و از قول اوباما اعلام می دارد : « اوباما حامی گفتگوی مستقیم ، سختگیرانه و بدون پیش شرط با ایران است ».
   و اما در آن سو ، روح سر گردان ناپلئون ، اوباما را به هیبت صهیونیست ها در می آورد ، همچون آنان کلاه مخصوص بر سر می گذارد و در اولین روز ریاست خویش ، جویای حال جناینكاران کودک کش اسرائیل می گردد . به حسنی مبارک زنگ می زند . محمود عباس را امیدوار می کند . از هراس ملک عبدالله ها می کاهد .
  دورترها ، او ، آن زمان که عضو کمیته روابط خارجی آمریکا بود . در گرما گرم پیروزی انتخاباتی حماس در غزه ، به دیدار وزیر امور خارجه اسرائیل ، شالوم می رود و خواستار سرکوب حماس در غزه می شود . دو روز بعد او در سخنرانی جمعی از دانشجویان فلسطینی از دولت محمود عباس دفاع و در نهایت حماس را مورد خطاب قرار داده و می گوید : « اگر اسرائیل را تهدید به نابودی کنند . آمریکا همیشه در طرف اسرائیل است . »
    اوباما در ادامه حرکت های ناپلئونی خود گریزی هم به جنگ 33 روزه لبنان می زند . 14 مارسی می شود و « وقتی نزدیک مرز لبنان هشت سرباز اسرائیل کشته و دو سرباز ربوده می شوند ، اوباما از واکنش اسرائیل دفاع می کند . او در 22 اوت 2006 در مصاحبه با تیم راسرت ، مجری محبوب ان بی سی که چندی بعد در گذشت ، می گوید : « فکر نمی کنم که کشوری در دنیا باشد که دو سربازش را بدزدند و واکنشی جز آنکه اسرائیل نشان داد ، نشان دهد . من از واکنش اسرائیل برای اعمال نیرو در دفاع از خودش دفاع می کنم . » اما حمله اسرائیل به لبنان به درازا می کشد و اوباما در ادامه باز هم به حمایت قاطع خود از اسرائیل ادامه می دهد و با آتش بس مخالفت میکند . اوباما در 2 مارس 2007 ، احتمالا برای اولین بار ، در کمیته روابط عمومی اسرائیل در آمریکا ( کمیته آیپاک که به اعمال نفوذ بسیار به نفع اسرائیل معروف است ) حاضر شده و اسرائیل را " قوی ترین متحد ما در منطقه " می خواند و ضرورت ادامه حمایت نظامی و مالی از این کشور را ، بخصوص در برنامه های دفاع موشکی ، اعلام میدارد . » 
    و سر انجام ناپلئون اوباما ، فلسطنیان را نیز می نوازد . او درست یک ماه پس از ستایش های 14 مارسی خود  و نیز حمایت های مالی و نظامی و موشکی از اسرائیل ، در جمع فعالان سیاسی حزب دمکرات در ایواو می گوید : «
هیچ کس به اندازه مردم فلسطین ستم نمی بیند.
   واقعیت آن است که دیگر نمی توان با حرکت های ناپلئونی بر جهان پادشاهی کرد . زمانه عوض شده است و اوباما وارث کشوری شده است که اقتصادش ، رو به موت است . نیمه جان است و هر چه دلار بر پیکرش تزریق می کنند . تنها بحران بالا می آورد . با این اوصاف باز اوباما خیره سرانه دستور صادر می کند و سودای کدخدایی بر جهان را دارد . او بخوبی می داند و اما نمی فهمد که دنیا آرایش دیگری به خود گرفته است . 22 روز حماسه غزه و پیش تر ها ، جنگ 33 روزه لبنان ، مرزها را مشخص کرده است . دوستان و دشمنان را هم ، در یک سو افکار عمومی عدالت خواه جهان است و در سوی دیگر ، بوش بود و اسرائیل و حسنی مبارک و گاهی هم ملک عبدا ... ها .
    باری این
تراژدی غم انگیز همچنان ادامه دارد . منتها ، این بار ملت ها ، به جای گفتن مرگ بر بوش ، خواستار مرگ اوباما خواهند شد . آنان با حماسه های تاریخ ساز خود به جهانیان نشان خواهند داد که اوباما با هیچ كس نیست ، اوباما تنها با شیطان است .
-----------------------------------------
از آرشیو پارسی بلاگ - Jan 23 , 2009  7:25 AM


[ دوشنبه 15 شهریور 1389 ] [ 03:43 ق.ظ ] [ بهمن عزیزی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگهر یك از ما از غیب الغیوب حركت كردیم
از اصلاب عبور كردیم
بدون اختیار و خواست خودمان
در اینجا به هم برخوردیم
از اینجا هم به غیب الغیوب می رویم
ممكن است بعد از این هم یكدیگر را نبینیم

نویسندگان
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
لینک های مفید
پیوندهای روزانه
لینک های مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب