تبلیغات
موشک انداز

موشک انداز
قالب وبلاگ

   هیچ وقت دلم نخواسته در باره قوه قضاییه مطلب بنویسم . اما وقتی اصلاح طلبان به تعریف و تمجید قوه قضاییه می پردازند و در ستایش آیت الله شاهرودی مرثیه سرایی می کنند . اندکی دلم می گیرد و برای اینکه از دلتنگی در آیم به ستون « سیاست به روایت همولایتی » هفته نامه یالثارات و یادداشت های کوتاه « قوه قضاییه در اغما » ی آن پناه می برم . اما وقتی سخنان اخیر آقای شاهرودی را در رابطه با « تغییر مدیران متمایل به بازار آزاد توسط احمدی نژاد » را خواندم هیچ پناهگاهی نیافتم جز نوشتن . اول باورم نشد که این کلمات از زبان « آیت الله مبارز » امت اسلام جاری شده باشد ، آیتی که یکی از شاگردان برجسته سید محمد باقر صدر ، همو که « اقتصادنا » را به رشته تحریر در آورده و جالب آنکه آقای صدر بر اساس دو کتاب مشهور خود یعنی « فلسفتنا » و « اقتصادنا » آقای شاهرودی را « نابغتنا » لقب داده بود و این نابغه یکی از شاگردان بارز حضرت امام ( ره ) نیز بوده است و فهمی که این بزرگوار از « ولایت فقیه » دارد عالی ترین است : « ولایت فقیه مربوط به خداوند متعال و بعد پیامبر اکرم ( ص ) و بعد ائمه و بعد من ینصبه الا ئمه علیهم السلام است . اینطور نیست که به مردم اختیار داده شده باشد ... اصلا شورا به مفهوم امروزی و انتخاب و اختیار ولی امر و سیستم حکومتی بر اساس انتخاب به معنای دموکراسی ، یکی از بدعت هایی است که از فرهنگ غرب آمده و از بعضی فرهنگ های مخالف شیعه آمده . در مساله ولایت و حاکمیت سیاسی اسلام چنین چیزی در اسلام اصلا نبوده است ... حالا کسی بخواهد اصل مترقی ولایت فقیه را که اصلی است منصوب یعنی به شکلی که در فقه ما مطرح است که جزئی از امامت است را به انتخاب بر گرداند که مردم هر قدر بخواهند اختیار بدهند و هر قدر بخواهند ندهند هر که را می توانند انتخاب کنند و هر که را نخواهند انتخاب نکنند اینکه فاتحه خواندن بر اصل ولایت فقیه است . »

   و اما والا تر از همه این ها ، آنچه که آقای شاهرودی را در دل جمهوری اسلامی ایران بر جسته می سازد ، راه اندازی « مجلس اعلای انقلاب اسلامی عراق ، ریاست سه ماهه و سخنگویی 30 ماهه آن تشکل سیاسی بوده است که این روز ها شاهد ببار نشستن آن بودیم . او معاودین رانده شده از عراق را سامان داد و پس از آنکه به یک نهال پایدار و پایه دار تبدیل شد به سوی عراق گسیل داشت و آنان تکثیر شدند ، شاخه دادند ، برگ سبز برنده و برنده زیادی در مقابل شیطان بزرگ رو کردند و اکنون ماییم که از میوه های شیرین آن کاممان را شیرین می سازیم .
 
  با تمامی این اوصاف آقای شاهرودی این اواخر و به مناسبت های مختلف سخنانی را ایراد فرمودند که قابل تامل است ایشان گفته اند : « در نظام اقتصاد اسلامی بخش خصوصی اصل است و دولت نقش نظارت را ایفا می کند به دولت اختیاراتی داده شده اما این اختیارات به معنای تصدی گری دولت نیست . » و یا « اقتصاد آزاد آن است که همه اختیارات اقتصادی با بخش عمده آن در اختیار بنگاههای بخش خصوصی و تعاونی قرار گیرد و دولت فقط نقش هدایتگری داشته و دخالت مستقیم نمی کند . اصول اسلامی با این اقتصاد سازگار تر است . » بیان این نوع نظریات از جانب آقای شاهرودی ، آدمی را به یاد گفته های آقای غلامحسین کرباسچی که به تناوب در مصاحبه های خود آن را تکرار می کند ، می اندازد او می گوید : « ما هر چه حزب اللهی و اصول گرا و جهادگر را برمصادر امور قرار می دادیم پس از چند سال " لیبرال " تحویل می گرفتیم .( نقل به مضمون ) و این یک واقعیت تلخ تاریخ انقلاب ماست که متاسفانه گریبان بسیاری از بزرگان ما را گرفته است . عقبه تئوریک اصلاح طلبان با ترجمه متون غرب لیبرال ، افکار مسئولان کشور و روشنفکران ساده لوح را به سوی داده های غرب سوق داده و گاه با برنامه ریزی و برنامه نویسی آلوده به اقتصاد باز ، ستون های تنومند انقلاب را به لرزه در می آورند . به هیچ وجه بنای آن را ندارم که بگویم اقتصاد آزاد لولوست و یا غنی را غنی تر و فقیر را فقیر تر می سازد ، نه ، آنچه در این میان قابل ذکر است این معناست که این دیدگاه متعلق به اندیشمندان زمینی سه قرن پیش است و اکنون این اندیشه پیر شده است ، فرسوده گشته است ، زیر اکسیژن تنفس میکند ، دارد می میرد و توسل بدان در شرایط کنونی جهان ، هدایت بشر به سوی جهل است .
 
  از یاد نبریم که با اجرای نیم بند اقتصاد آزاد به چه بلایایی دچار شدیم . دیوانگان ، سنگ هایی به چاه انقلاب انداختند که هزاران عاقلی همچون احمدی نژاد نیز یارای بیرون کشیدن آن را ندارد . آقایی که توسط آقای هاشمی رفسنجانی دو و سه سالی ریاست بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران را به عهده گرفته بود . پس از پایان ریاست خود ، بانکی موازی با بانک مرکزی بنا می نهد ، اسمش را می گذارد « بانک پاسارگاد » و بعد برمی گردد از همان بانک مرکزی قبلی میلیاردها تومان وام ( و غالبا بلاعوض ) در یافت می کند و با آن میلیارد ها تومان به جان مسکن امت اسلامی می افتد و قیمت آن را به سه و چهار برابر افزایش می دهد و به این کلام زیبای آدام اسمیت یک بار دیگر ردای واقعیت می پوشاند که « دولت تاجر خوبی نیست .» !!
  همین بلایا در دیگر کشورهای جهان نیز به گونه ای دیگر توسط تئوری پردازان لیبرال دمکراسی تجربه شده است . انقلاب 2003 گرجستان ، انقلاب نارنجی 2004 اوکراین ، انقلاب گل لاله ای 2005 قیرقیزستان و ... دست کمی از ره آوردهای ! تئوری تعدیل اقتصادی ما بهمراه نداشت . یکی از نمایندگان مجلس قیرقیزستان در دومین سالگرد انقلاب گل لاله به رادیو ی اروپای آزاد گفته بود : « رهبران جدید پشت همان ایده های کهنه سنگر گرفته اند ، این عاقبت انقلاب ما بود ، زندگی مردم عادی اصلا تغییر نکرده است . » چنین روخدادهایی در جهان ارتباطات و تبادل اطلاعات از چشم تیز بین ملل جهان بدور نمی ماند . آنها عکس العمل نشان می دهند و با همبستگی جهانی خود خواب راحت را از چشمان آمریکائیان میربایند . جنگ 33 روزه لبنان مصداق بارزی بر اثبات این ادعاست ، پانصد رزمنده شجاع حزب الله ، دست آمریکا و انگلیس و اسرائیل و دنباله روهای اروپایی آنها را در حنا گذاشتند . آمریکایی ها در یافتند که اگر جنگ مقدس لبنان از 33 روز پا فراتر نهد ، سید حسن نصرالله در نزد افکار عمومی به ناجی تمام مظلومان و در بند کشیده شدگان زمین تبدیل خواهد شد ، و یا مردم جهان 28 سال است که منتظرند نظام جمهوری اسلامی ایران توسط آمریکا سرکوب شود ، ملت های مظلوم جهان 28 سال تمام است که ناظرند بر رزم انقلاب اسلامی ایران ، ناظرند بر عملکردهای زیبا و ستودنی « ولایت خدا » آنان می دانند که رهبر فرزانه انقلاب با عدالت علی و با شجاعت و شهامت حسین ، خود را آراسته است و آنان این آراستگی را دوست می دارند و حاضرند جان خویش را در این راه فدا سازند . ملت قهرمان لبنان با جنگ زیبای 33 روزه خود ، حمایت پروردگار عالم را در تاریخ نزاع های زمینی به ثبت رساند ، مبارزان ملت افغانستان ، ناتو را ، یعنی بزرگترین نیروی نظامی آمریکا و پیرامون آن را لولوی سر خرمن هم حساب نمی کنند ، آمریکائیان در عراق به باتلاق نشسته اند ، بحرین می رود که اعصاب آمریکائیان را خط خطی کند ، ترکیه خط خطی کرده است ، آب مردم مصر با آب لیبرال دمکراسی به یک جوی نمی رود و ... همه این آیات روشن و آشکار نشانگر آن است که « اتفاقات عظیمی در راه است » اتفاقاتی که در آن ، رئیس قوه قضائیه می تواند تئوری های لیبرال دمکراسی و بیماری های هلندی اقتصاد آن را بهمراه نسخه های شفا بخش ! آنتی گیدنز به دور افکند و با توجه به نبوغی که در او سراغ داریم و با توسل به تجربه های مجلس اعلای انقلاب عراق ، این بار با طرح و تشکیل مجلس اعلای انقلاب جهانی اسلام ، پرچم « ولایت خدا » را که با تمامی وجود آن را فهمیده است ، بر دوش بگیرد و با بسیج معاودین و مبارزان سراسر جهان ، « جهان را سخت بشکافد » و « طرحی نو در اندازد » و این ممکن شدنی است و بقول احمدی نژاد انقلابی « ما می توانیم » بشرط آنکه زیر پرچم ولایت خدا قدم برداریم ، راه برویم و راه ببریم .
------------------------------------------------------
Aug 30, 2007 3:23 PM از آرشیو پارسی بلاگ  -   


[ یکشنبه 14 شهریور 1389 ] [ 12:34 ق.ظ ] [ بهمن عزیزی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگهر یك از ما از غیب الغیوب حركت كردیم
از اصلاب عبور كردیم
بدون اختیار و خواست خودمان
در اینجا به هم برخوردیم
از اینجا هم به غیب الغیوب می رویم
ممكن است بعد از این هم یكدیگر را نبینیم

نویسندگان
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
لینک های مفید
پیوندهای روزانه
لینک های مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب