تبلیغات
موشک انداز

موشک انداز
قالب وبلاگ

   فرانسیس فوکایاما پژوهشگر و تاریخ نگار ژاپنی الاصل و تبعه ی آمریکا که در سال 1989 با نگارش مقاله « پایان تاریخ » به شهرت جهانی رسید. در سال 1991 همزمان با فرو ریختن دیوارهای جهان کمونیسم ، مقاله خود را البته با تفضیل بیشتر به صورت کتابی به چاپ رساند ، فوکایاما در این کتاب به دفاع تاریخی از ارزشهای سیاسی غربی بر می خیزد و استدلال می کند که رویدادهای اواخر قرن بیستم نشان می دهد که اجماعی جهانی به نفع دموکراسی لیبرال به وجود آمده و « پایان تاریخ » با استقرار و تثبیت لیبرالیسم به انتهای خود رسیده است .
اما این پایان ماجرا نبود ، همین پژوهشگر و تاریخ نگار چند سال بعد طی کنفرانسی در اورشلیم ، به جنگ اندیشه ای می رود که « پایان تاریخ » را به چالش کشانده است و با صراحت و صداقت اعلام می کند که « ما هلالی داریم به نام هلال شیعه که از سوریه و عراق و عربستان می گذرد و تیری را در دست دارد که عقبه اش در قندهار است و به سمت قدس نشانه رفته است. » وی در ادامه می افزاید : « این ها فاو را تسخیر کردند می روند کربلا را هم بگیرند، اینجا (قدس) را هم قطعاً می گیرند». فوکایاما در چیستی این جریان ، تحلیل شاعرانه و قابل تاملی ارائه می دهد ، او می گوید : « شیعه پرنده ای است که افق پروازش خیلی بالاتر از تیرهای ماست، پرنده ای است که دو بال دارد. یک بال سبز و یک بال سرخ. بال سرخ شیعه، شهادت طلبی است که ریشه در کربلا دارد و شیعه را فنا ناپذیر کرده است و بال سبز این پرنده همان مهدویت و عدالت خواهی اوست چون شیعه در انتظار عدالت به سر می برد، امیدوار است و انسان امیدوار هم شکست ناپذیر است نمی توانید کسی را تسخیر کنید که مدعی است فردی خواهد آمد که در اوج ظلم و جور، دنیا را پر از عدل و داد خواهد کرد. »
فوکایاما پیشتر که که می رود ، بیشتر حق مطلب را ادا می کند و با توصیفات دلنشین خود حقیقتی بنام اسلام ناب محمدی را به عنوان یک قطب مدعی در جهان ، جهانی که به زعم او به پایان خود رسیده است ، به نمایش می گذارد و می گوید : « این پرنده ، زرهی بنام ولایت پذیری بر تن دارد که آنها را شکست ناپذیر نموده است. در بین کلیه مذاهب اسلامی، شیعه تنها مذهبی است که نگاهش به ولایت، فقهی است؛ یعنی فقیه می تواند ولایت داشته باشد. این نگاه ، برتر از نظریه نخبگان افلاطون است .» فوکایاما در ادامه اما یادش نمی رود که در اورشلیم نشسته است و شنوندگان کنفرانس او ، صهیونیست هایی هستند که دوست ندارند ، وصف پرنده ای بنام شیعه را بشنوند که در جهان ، در حال اوج گرفتن است ، لذا در ادامه راهکار مرگ این پرنده را ارائه می دهد و می افزاید : « شما باید ولایت فقیه را بزنید ، بعد اگر بپرسید چگونه می شود ولایت فقیه را زد ؟ من می گویم در « قانون اساسی » در قانون اساسی آنچه موجب قوام و بقای ولایت فقیه شده ، شورای نگهبان است اگر بتوانید این رکن را از قانون اساسی حذف کنید خود به خود ولایت فقیه هم در یک رفراندوم زده می شود! شما باید این فیلتر را از بین ببرید. شورای نگهبان هم جز با حمله به نظارت استصوابی از بین نمی رود
.» و در پایان این تاریخ نگار آمریکایی توصیه می نماید :« اگر ولایت فقیه را زدید در گام بعدی، شهادت طلبی این ها را به رفاه طلبی تبدیل کنید. اگر این دو تا را زدید خود بخود اندیشه امام زمانی، از جامعه شیعه رخت بر می بندد و لاابالی گری ها و اباحه گری ها در جامعه گسترش می یابد.»

http://www.uploadtak.com/images/5p3q6paayinkumu7pyz4.jpg

با این اوصاف اما « پایان تاریخ » به گونه ای دیگر رقم خورد و پرنده خیال فوکایاما پس از دو دهه بر بام بلندای جهان نشست ، راه شد ، راه برد و زره ولایت را در اقصی نقاط عالم بر تن مردمان جهان پوشاند و تئوری ولایت فقیه دیگر از یک فرضیه خارج و به یک تئوری تثبیت شده و استقرار یافته مبدل شد. لذا گزینه نظامی و بر خورد مستقیم به عنوان یک تاکتیک کارآیی خود را از دست داد و دشمنان ولایت آشکارا سمت و سوی متفاوتی را در برخورد با انقلاب ایران به نمایش گذاشتند و نوک پیکان حملات خود را متوجه درون نظام ساختند و به قول حضرت امام « آمریکا یک لشکری از آمریکا راه نمی اندازد که بیاید در ایران خرابکاری کند. آمریکا با دست همین ها ( شما بخوانید کارگزاران و مشارکت و مجاهدین ! و اخیرا جریان انحرافی ) می خواهد کار بکند . ( صحیفه نور ، ج 15 ، ص 100 ) و همین کار را هم کردند و ما شاهد آن بودیم که سیاست مداری شاخص و استخوان خورد کرده ای چون هاشمی بر طبل ولایت زدایی کوبید تا جامه عمل بر افکار فرانسیس فوکایاما بپوشاند. مصداق ادعاهایم جملات زیر است :
« شاید خیلی‌ها ندانند که وقتی در مجلس خبرگان به بحث ولایت فقیه که توسط عده ای مطرح شد رسیدیم من مخالفت کردم. (هاشمی بدون روتوش، نشر روزنه، ص157) و « برای ادارۀ یك حكومت نمی­توان به فتوای یك نفر، خواه هر فردی باشد عمل كنیم، باید شورایی در كشور باشد...» ( ص ۳ روزنامۀ مردم سالاری ، ۶ شهریور ۸۲ ) و « امام با شورا مخالف بود، اما من و آقای طالقانی طرفدار شورا بودیم و شاید حذف شورای رهبری در قانون اساسی سال ۶۸ بیخود بود » ( ص ۲۷ سالنامه شرق ۱۳۸۳، هاشمی ) و همین جملات است که مهدی هاشمی را وا می دارد تا بگوید : « اگر پدر من بیاید ( رئیس جمهور شود ) قانون اساسی را تغییر می‌دهد و اصل ولایت فقیه را حذف و یا مصداق آن را تغییر می‌دهد .» با همه این انحرافات آشکار اما اکنون عالیجنابان فراموشکار پرچم دار مبارزه با جریان انحرافی دولت دهم شده اند و از طریق پایگاه اطلاع رسانی خود و ده ها تریبون مرئی و نامرئی ، چون سایت آینده و آفتاب و شرق و ... پروژه « دیدی دیدی » راه انداخته و استیضاح رئیس جمهور ایران را از مجلس هشتم خواستار می شوند و یادشان رفته است که تا دیروز بال های سرخ شهادت را می شکستند و طبل رفاه طلبی فوکایاما را به صدا در می آوردند.
و یا محمد خاتمی ، همگان می دانند که در روزگار فتنه ، تئوری انقلابات رنگین جورج سوروس چون شعله های آتش از گورش زبانه می کشید ، اما اکنون بوی کباب به مشامش رسیده و سراسیمه ، خود را به این سو و آن سو می زند تا روزنه ای پیدا کرده و سربازان در به در و جلای وطن کرده خود را در آنسوی آبها بسیج کرده و با کشیدن شمشیر بر روی ولایت ، بار دیگر خنده را بر لب های دشمنان انقلاب بنشاند.
یادمان نرفته است که در دوران ریاست همین جناب ، انحراف آن چنان بال و پر گرفت که « گری سیک » مشاور امنیت ملی آمریکا و عضو برجسته سازمان سیا نتوانست خوشحالی خود را از این همه انحرافات آمریکا پسند پنهان دارد . او گفته بود : « من چگونه خوشحال نباشم از این که در ایران موج تازه ای بر پا شده که مصمم است طومار حکومت اسلامی را به هم بپیچد و حکومتی نظیر ایران در دوران شاه و عربستان سعودی را روی کار آورد .... من در ایران روشنفکرانی را دیدم که اشاره های ما را دنبال می کنند . آنها ششلولی بالا برده اند تا هر کس و هر چه با ما ناسازگار است را هدف قرار دهند ... حتی ولایت فقیه را که من فکر می کنم در صحرای طبس تکنولوژی برتر ما را با اراده خود دفن کرد .... » ( کیهان ، ش 16861 ، هشتم مرداد 78 )
در این میان رفتارهای بعضی از دوستان اصولگرای اصلاح طلب! هم قابل تامل است . حافظه فعالان سیاسی بیاد دارند که در دوران اصلاحات ! برادر محمد باقر قالیباف طی سخنانی در دانشکده فنی دانشگاه تهران در راستای شکوفایی جامعه مدنی جناب خاتمی فرموده بودند : « در فرماندهی نیروی انتظامی به تشکیل بیش از هزار ان.جی.او کمک کرده است !؟ » و یا آقای امیر حسین مکابری ، مدیر دفتر نظارت و برنامه ریزی ستاد مبارزات انتخاباتی اش گفته بود : « ما بیانیه انتخابات اخیر حزب کارگر انگلیس را مو به مو مطالعه کردیم و ترکیبی از آن و بیانیه خودمان را به وجود آوردیم. از نقطه نظر کمی طرح های بلر به گونه ای هستند که پس از چهار سال می توان موفقیت ایشان را ارزیابی کرد و اندازه گرفت . ما سعی داریم همان ساختار و استراتژی را برای قالیباف پیاده کنیم .»
حال این حضرات "پیاده کننده استراتژی بلر " اکنون در برج گردون میلاد ، بر روی صندلی های گردون نشسته و با سرو غذاهای 168 هزار تومانی و با رسانه های الوان خود ، به جنگ انحرافات دولت دهم رفته اند و تلاش دارند جامه ریاست جمهوری را بر تن چگوارای شیک پوش! بپوشانند .
دوستان حزب الله و هر آنکس که زره ولایت فقیه را بر تن کرده است باید بداند که قرارمان این نبود و قرارمان این نیست که با این جماعت زاویه دار با ولایت ، با رقصندگان با « گری سیک » با برج نشینان برج میلاد هم آواز شویم و از نردبان جهان بالا رفته و در نظام بین المللی ادغام شویم . قرارمان این هست و قرارمان آن بود که از این نردبان بالا رفته و بنر لیبرالیسم را پائین بکشیم و طرحی نو در اندازیم . قرارمان این بود «
با تمام وجود برای احیای هویت اسلامی مسلمانان در سراسر جهان سرمایه گذاری کنیم » قرارمان این بود « جلوی جاه طلبی و فزون طلبی صاحبان قدرت و پول و فریب را بگیریم .» قرارمان این بود « برای پیشبرد اهداف و منافع ملت محروم ایران برنامه ریزی كنیم. از مبارزان و گرسنگان و محرومان جهان با تمام وجود حمایت کنیم. » قرار بود « اعلام كنیم كه جمهوری اسلامی ایران برای همیشه حامی و پناهگاه مسلمانان آزاده جهان خواهد بود و كشور ایران به عنوان یك دژ نظامی و آسیب ناپذیر نیاز سربازان اسلام را تامین و آنان را به مبانی عقیدتی و تربیتی اسلام و همچنین به اصول و روشهای مبارزه علیه نظامهای كفر و شرك آشنا سازد.» ( صحیفه نور - ج 21 - ص 92 )
قرار بود فریاد بزنیم
« ای مسلمانان تمامی کشور های جهان ! از آن جا که شما در سلطه بیگانگان گرفتار مرگ تدریجی شده اید باید بر وحشت از مرگ غلبه کنید و از وجود جوانان پر شور و شهادت طلبی که حاضرند خطوط جبهه کفر را بشکنند استفاده نمایید ، به فکر نگه داشتن وضع موجود نباشید بلکه به فکر فرار از اسارت و رهایی از بردگی و یورش به دشمنان اسلام باشید که عزت و حیات در سایه مبارزه است و اولین گام در مبارزه ، اراده است و پس از آن تصمیم بر این که سیادت کفر و شرک جهانی خصوصا آمریکا را بر خود حرام کنید . » ( صحیفه نور ، ج 20 ، ص (232
« جهانخوران و سرمایه داران و وابستگان آنان توقع دارند که ما شکسته شدن نو نهالان و به چاه افتادن مظلومان را نظاره کنیم و هشدار ندهیم و حال آن که این وظیفه اولیه ما و انقلاب اسلامی ماست که در سراسر جهان صلا زنیم که ای خواب رفتگان ! ای غفلت زدگان ! بیدار شوید و به اطراف خود نگاه کنید که در کنار لانه های گرگ ، منزل گرفته اید . بر خیزید که این جا جای خواب نیست ! و نیز فریاد کشیم ، سریعا قیام کنید که جهان ایمن از صیاد نیست ! » ( صحیفه نور ، ج 20 ، ص 237 )
ای کسانی که بر بالهای سرخ شهادت سوارید ، اکنون اما ، قرار ها را از ما ستانده اند  ، ما را از راهمان باز داشته اند ، به بیراهه مان برده اند ، اصل را از ما دور کرده و فرع را بر دامانمان ریخته اند. ما تبدیل شده ایم به یک مشت دروغگو که حتی دوستانمان نیز از گزند ما در امان نیست. معزهایمان ، سایت هایمان ، روزنامه هایمان ، « پنجره » هامون ، « راه » مون پر شده است از یک مشت دروغ شاخدار ، " داستان جن گیر کرمانی " " قصه مرتاض چهارصدساله هندی "
" تمام شدن دوره اسلام گرایی ""هدیه تهرانی و مشایی" " خبرنگار بی حجاب و مشایی" " مشایی و لای درختان ، مشایی و حال دگرگونش. بعدش چی؟ مشایی گفت : من حضرت امام عصر را زیارت کردم. " و ... این است همه آن چیزی که ما به خورد امت حزب الله امام خمینی تحویل می دهیم .
حتی آن همه اسناد و مدارک مستندی که از خاندان فیوضی و شرکت فیاک و نیز از کمپانی « امسا » که گفته می شود یک کارتل عظیم اقتصادی ، مهندسی و امنیتی است که در ایالات متحده آمریکا ، اسرائیل و ترکیه فعالیتهای گسترده‌ای دارد و بیش از شصت درصد سهام این شرکت متعلق به سهامداران اسرائیلی و مابقی در اختیار سهامداران آمریکائی است. توسط برادر توکلی و راسخون و عماریون و آینده و آفتاب و مهتاب با آب و تاب تمام منتشر می شود و در همین راستا رئیس محترم قوه قضا هم می فرمایند : « جریان انحرافی در فساد اقتصادی غوطه ور است.» و رئیس جمهور محترم هم می گویند : خیلی خب ، اگر این چنین است همه را دستگیر کنید ، حتی اگر از نزدیکان من باشد . اما این قضایا به همین سادگی ها هم نیست و ما در این زمینه با مشکلات فراوانی مواجهیم که ریشه در ساختار معیوب اقتصاد جهان دارد. یادتان باشد روزگاری مهدی نصیری در رابطه با شرکت نفت و حضور شرکت « شل » در این وزارتخانه ، ویژه نامه الوانی علیه غرضی وزیر نفت وقت منتشر ساخت و در نهایت مهدی نصیری در دادگاه محکوم و شرکت محترم « شل » به حضور انقلابی ! خود در شرکت نفت ادامه داد . چرا ؟ گفته بودند ای حاج آقای عزیز ، ای مهدی نصیری انقلابی ! آیا هیچ می دانید « همین شرکت شل که بنیاد هلندی دارد و به نظر می رسد انگلیسی ها بر آن غالبند ، شرکتی است که 900 هزار سهامدار دارد و بالاترین میزان سهم آن که در اختیار شخص معینی قرار دارد ، از حدود سه درصد متجاوز نیست. در هر زمان تعدادی سهامداران تازه در آن وارد می شوند و همینطور گروهی از سهامداران با فروش سهام از آن بیرون می روند. چنین است که نه فقط در مورد شل ، در مورد هر شرکت بزرگ نفتی ، نسبت دادن آنها به یک ملت خاص آسان نیست و مالکیت آنها به علت عرضه سهام مرتب در حال تغییر است.امروز 35 درصد سهام شل در اختیار آمریکائیان است ، فردا ممکن است از آن ملت دیگری باشد.»
(ماهنامه پیام امروز ، ش 36 ، س 78 ، ص 67 ) پرانتز باز ( امیدوارم متوجه شده باشید جریان از چه قرار است ) پرانتز بسته !
مورد دیگری که جریان انحرافی را بدان متهم می سازند مسئله ولایت فقیه است ، گفته می شود جریان انحرافی و در راس آن مشایی اعتقادی به این تئوری ندارد و دوستان مشایی هم صدها آیه و حدیث می آورند و اثبات می کنند که مشایی از جان و دل به این تئوری پایبند است و اما دوستان می گویند ، نخیر این ظاهر قضیه است و در باطن این جریان تیشه بر داشته و ریشه ولایت فقیه را نشانه رفته است. خیلی خب قبول ، حتی بگذارید پا را از این هم فراتر نهیم و این ماجرا را در بدترین حالت ممکن مورد بررسی قراردهیم.
چنانچه می دانید مشایی اصطلاح « انسان کامل » را زیاد بکار می برد و حتی این واژه به رئیس جمهور هم سرایت کرده و وقت و بی وقت از این واژه در سخنرانی های خود استفاده می کند و باز می دانید که پیدایش این اصطلاح نخستین بار توسط ابن عربی به ادبیات جهان اسلام راه یافته و بعدها کتاب های ارزشمندی نیز به همین نام نوشته شده و پیداست مشایی همه این ها را خوانده و علاوه بر این ها آثار بزرگانی چون بایزید بسطامی و حلاج و ابوسعید و خواجه انصاری غزالی ها و ابن عربی و ابن رشد سهروردی و مولانا و حافظ و سعدی و ... را هم زیر و رو کرده و به علم تصوف و سلوک و امثالهم آنچنان که گفته می شود تسلط کامل دارد و حتی فرض می کنیم که مشایی بر اساس آن حدیث قدسی که خداوند می فرماید : « بنده من از طریق انجام نوافل و مستحبات و عبادات داوطلبانه آنچنان به من نزدیک شده که من چشم او ، گوش او و دست او می شوم.» مشایی هم طی مراتبی امکان دارد ادعا نماید که خداوند چشم او ، گوش او و دست او شده و وجودش نمایاننده و نماینده خدا در روی زمین شده است.این ادعا می تواند بدترین حالت ممکن باشد ( همان که خودش گفته ، روزی فرا می رسد که ما را به کفر گویی متهم می سازید)
خود مشایی گفته است : « مدیریت الهی آنچنان که هست در تاریخ مستقر نشده است. چون
ما معتقد هستیم که نظام دینی واقعی، حقیقی، الهی، بر مبنای اندیشه‌های منطقی و عقلی، با اسناد به منابع اصیل باید در اختیار انسان‌های کامل باشد.» حالا امکان دارد ، پس از فرا رسیدن دوران کفر ! مشایی ادعا نماید که من همان انسان کاملم ! حتی در چنین شرایطی هم هیچ کس حق آن را ندارد که فرمان محو کامل مشایی را از صفحه روزگار صادر نماید ، چه این یک عقیده شخصی است ، رئیس جمهور نیست که بگوئیم سوگند یاد کرده است ، کاندیدای ریاست جمهور شدن و نشدنش هم مربوط می شود به شورای نگهبان ، تنها وظیفه ما آن است که با استدلال به جنگ این استدلال برویم .مگر غیر از این است که بزرگان دین ما از جمله امام جعفر صادق ( ع ) با کافران و مشرکان به مناظره می نشست ؟ مگر بزرگی چون دکتر شهید بهشتی و عالم بزرگواری چون مصباح یزدی با احسان طبری و نورالدین کیانوری و علی گشتگر که از سران ملحد جریانات مارکسیستی بودند در صدا و سیما به مناظره نمی نشست ؟ آیا جریان انحرافی و در راس آن مشایی بدتر از آنهاست؟
من قصدم از این نوشتار تبرئه جریان انحرافی نبوده و نیست ، یک بار قبلا گفته ام بار دگر می گویم ، جریان انحرافی بسان مگسی ست که بر چهره دولت ضد آمریکایی و ضد صهیونیستی و مردمی احمدی نژاد نشسته است ، دوستان مواظب باشند در این میان نقش خاله خرسه را بازی نکنند ، امید ملل بیدار شده منطقه به ماست ، یادمان باشد آنان با چشمانی باز ما را به تماشا نشسته اند!


[ شنبه 11 تیر 1390 ] [ 12:25 ب.ظ ] [ بهمن عزیزی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگهر یك از ما از غیب الغیوب حركت كردیم
از اصلاب عبور كردیم
بدون اختیار و خواست خودمان
در اینجا به هم برخوردیم
از اینجا هم به غیب الغیوب می رویم
ممكن است بعد از این هم یكدیگر را نبینیم

نویسندگان
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
لینک های مفید
پیوندهای روزانه
لینک های مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب