تبلیغات
موشک انداز

موشک انداز
قالب وبلاگ

   ایکاش رئیس دفتر رئیس جمهور اسبق ، محمد علی ابطحی، اندکی صبر می کرد تا جوهر « توبه نامه » اش خشک می شد و پس از آن با چرندیات خنده آور خود ، خاک بر چشم حقیقت می پاشید. هنوز از خاطره ملت ایران چهره ژولیده و تب آلود ابطحی زدوده نشده است ، آن زمان که بر سیمای جمهوری اسلامی ایران ظاهر شد و آشکارا ریخت و رخت اربابان اصلاح طلب خود را به هم ریخت .
چهره اش در قاب " تی وی " سیما نشان از آن داشت که دمش لای درهای تحقیر گرفتار آمده .با این حال ابایی نداشت از اینکه بزرگان اصلاح طلب را به خیانت متهم سازد و اعتراف کند که : «
پس از انتخابات در جلسه مشتركی هاشمی ، موسوی و خاتمی هم قسم شدند كه پشت یكدیگر را خالی نكنند و بنده نمی‌دانم كه این تنها نگذاشتن و یاری كردن یكدیگر پس از 11 میلیون فاصله رای برای چه بود. » و در ادامه می افزاید : « شاید خاتمی دلیل خود را داشت، موسوی شاید كشور را نمی‌شناخت ولی خاتمی با همه ارادتی كه به وی دارم اتفاقا برعكس همه مسائل را می‌دانست، توانایی و اقتدار مقام معظم رهبری را می‌شناخت اما موسوی را همراهی كرد كه این همراهی خائنانه بود ... من خودم را اصلاح‌طلب می‌دانم؛ لذا می‌گویم كه خاتمی حق نداشت ظرفیت اصلاحات را به پای موسوی بریزد حتی موسوی هم این ظرفیت را نداشت. البته بنده طرفدار ریاست جمهوری احمدی‌نژاد نبودم ولی زمانی كه 11 میلیون در انتخابات فاصله ایجاد شد به عنوان كسی كه طرفدار مردم‌سالاری هستم این مسئله را نپذیرفتم و با این موضوع جلوی فضای رشد مدنی را گرفته و به فرهنگ و تاریخ ایران خیانت كرده‌ام. »

   راست گفته اند که « مار پوست می اندازد ، خوی نمی اندازد » محمد علی ابطحی هم در تازه‌ترین افاضات خود در وبلاگ شخصی‌اش، نشان می دهد که با اعترافات خود ، تنها پوست انداخته است و اما خوی خیانت هم چنان در رگ های تنش جاریست . او می گوید : « یکی از اتهامات همیشگی دولت اصلاحات حاکمیت دوگانه بود. می گفتند از داخل ایران و از درون حکومت به دنیا پالس داده میشود که مواضع رهبری و رئیس جمهور و دولت متفاوت است و این را بزرگترین حفره برای رخنه دشمنان و عامل طمع آنان معرفی میکردند. » چنانچه ملاحظه می فرمائید ، ابطحی با نشان دادن گوش های دراز خود ، آشکارا سمت گیری متفاوتی را با شیوه ای کاملا مودبانه به نمایش می گذارد و بر سر اعترافات خیانت آمیز خود و نیز اصلاح طلبان آب توبه می ریزد.
حافظه فعالان سیاسی به یاد دارد که پس از دوم خرداد 1376 آنگاه که سید محمد خاتمی به کاخ سعد آباد راه یافت . تئوری پردازان دوم خرداد ، با علم کردن صدها نشریه ، چون طوس و جامعه و نشاط و خرداد و بهمن و ... به جنگ قرآن و نهج البلاغه و صحیفه نور و امام و هر آن چیزی را که رنگ و بوی دین و مذهب داشت ، رفتند و علنا به ریسمان
لیبرال‌هایی چون جان راولز ، رونالد دوورکین ، آمارتیا سن ، هیلری پاتنام ، مارتا نسبام و ... چنگ انداختند و مرجع تقلیدشان شد جان استوارت میل و قرآن شان کتاب « ملاحظاتی در باره حکومت انتخابی » میل و اگر شماتت خلق نبود به یقین بر سر مزار مردگان خود نیز به جای آیات خدا ، تئوری های کارل پوپر را تلاوت می کردند. حال با چه رویی ابطحی همه این ها را انکار می کند. فقط خدا می داند !
جان استوارت میل ، در تحلیل نظریه حکومت به دو اصل تکیه می کند . "شایستگی و مشارکت" . انصار خاتمی و ابطحی هم در نشریات قارچ گونه خود تا توانستند بر روی این دو اصل مانور دادند و از اعماق آن تئوری «حاکمیت دوگانه» را بیرون کشیدند و تئوری ولایت فقیه و رهبری و هر چه را که به این سو تعلق داشت و مورد نفرت دشمنان انقلاب بود از سپاه پاسداران گرفته تا قوه قضائیه و صدا و سیما و شورای نگهبان و ... شدند حاکمیت انتصابی و مورد نفرت اصلاح طلبان و از سوی دیگر خاتمی شد فردی شایسته و انتخابی که با مشارکت مردم به روی کار آمده و با تاسیس جبهه مشارکت عملا وارد فاز براندازی و تخریب بی امان تئوری ولایت فقیه شدند.
این اما همه ماجرا نبود. اندک اندک جمع مستان،جبهه مشارکت چنین القاء کردند که «جمهوری اسلامی یک ترکیب موهوم بیش نیست و. . . مگر جمع این دو – جمهوریت و اسلامیت- ممکن است؟ » و پس از آن تئوریسین جبهه مشارکت طی مصاحبه ای فرمودند : «
سوال این است که نیروهای سیاسی با ولایت انتصابی مطلقه فقیه چه بر خوردی می کنند ؟ طرفداران یگانه کردن حاکمیت به نفع بخش انتخابی . نمی توانند این قرائت رسمی اسلامی کردن نظام را بپذیرند .» ( مصاحبه مشترک حجاریان و علوی تبار ، روزنامه آفتاب یزد ، اسفند 80 ) اینگونه بود که تئوری «حاکمیت دوگانه» از اعماق این تحلیل‌ها سرباز کرد و سرانجام کار به جایی رسید که اعلام کردند « در شرایط کنونی جدال بر سر دو نگرش حکومت انتصابی و کشف ولی فقیه از بالا و حکومت انتخابی و مشروعیت از مردم است . » ( عباس عبدی ، نشریه راه نو ، 14/6/77 )
محمد علی ابطحی چشمان خیانت بار خود را بر روی همه این واقعیت ها می بندد و حتی یادش می رود
آن زمان را که با سرکشیدن جرعه ای از خم « حاکمیت دوگانه » مست گردیده و خطاب به آقای روح الله حسینیان گفته بود : « فلانى ببین ، آقاى خامنه‏ اى غیر از امام است و آقاى خاتمى بیست میلیون نفر پشت سر دارد ، آقاى خامنه‏ اى 8 میلیون رأى آورد و اگر درگیرى به وجود بیاید ، شما مطمئن باشید که آقاى خامنه‏ اى پیروز نخواهد شد ».(سخنرانی روح الله حسینیان در جمع طلاب مدرسه حقانی )
باری جناب ابطحی در ادامه افاضات کذایی خود می افزاید : « حداقل در مواضع علنی آقای خاتمی هیچگاه چنین اتفاقی صورت نگرفته بود که نشان دهد رویاروی رهبری، تصمیم و نظر مغایری دارد.» ( خنده حضار ) و اما بعد : « در ماجرای تغییر وزیر اطلاعات و پذیرش استعفای وزیر توسط رئیس جمهور و مخالفت رهبری، مقاومت علنی و رسمی صورت گرفت و ... بیش از هر زمانی اعلام حاکمیت دوگانه است.( باز هم خنده حضار ) آن هم از سوی دولتی که با شعار حمایت رهبری به قدرت رسیده است .» به به ! چه اکتشاف عظیمی ! چه فرزانگی شگرفی ! ابطحی تیر را در چشمان خود نمی بیند و اما گیر می دهد به سوزن چشمان احمدی نژاد. احمدی نژادی که طی شش سال ریاست خود نشان داده است که « حاکمیت دوگانه » را " لولو "برده است .
و اما در پایان فرازی از بیانات مقام معظم رهبری را می آورم « تا سیه روی شود هر که در او غش باشد » : «
در همین پنج شش روز گذشته سر یك قضیه ای كه آنچنان هم از اهمیت بالائی برخوردار نبود - سر مسئله اطلاعات و امثال اینها - چه جنجالی در دنیا راه انداختند. تحلیلها را بردند به این سمت كه بله، در داخل نظام جمهوری اسلامی شكاف ایجاد شده است، حاكمیت دوگانه شده است، رئیس جمهور حرف رهبری را گوش نكرده است! دستگاه های تبلیغاتی خودشان را از این حرفهای سست و بی پایه پر كردند. ببینید چطور منتظر بهانه اند. ببینید چطور مثل گرگ در كمین نشسته اند كه یك بهانه ای پیدا كنند، هر جور میتوانند، حمله كنند.»


[ یکشنبه 4 اردیبهشت 1390 ] [ 06:02 ق.ظ ] [ بهمن عزیزی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگهر یك از ما از غیب الغیوب حركت كردیم
از اصلاب عبور كردیم
بدون اختیار و خواست خودمان
در اینجا به هم برخوردیم
از اینجا هم به غیب الغیوب می رویم
ممكن است بعد از این هم یكدیگر را نبینیم

نویسندگان
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
لینک های مفید
پیوندهای روزانه
لینک های مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب