تبلیغات
موشک انداز

موشک انداز
قالب وبلاگ

    یکی بود ، یکی نبود . غیر از خدا هیچ کس نبود . پایان شب یک شنبه بود که یک آقای جوان فکری داشت خبرهای خبرگزاری ها را مرور می کرد ، تازه این آقای جوان فکر قصه ما ، مدیر عامل خبرگزاری ایرنا هم بود و بر خود می بالید که در راس یک خبر گزاری « مادر » نشسته و دارد خبرهای « بچه » های خود را مرور می کند. همین قدر بگویم که این آقای « جوان » فکر ، آنقدر فکرهای جوان داشت که آقای رئیس دولت تصمیم گرفت که حتی روزنامه « ایران » را هم از « کاوه اشتهاردی » که هیچ چیز بلد ! نبود . گرفته و  به جوان فکر قصه ما تحویل دهد.
باری آقای جوان فکر که همینجوری داشت در اینترنت برای خودش می گشت ، با یک کلیک پنجره ای بنام خبرگزاری فارس در برابرش سبز شد . عینکش را جابجا کرد و دید نوشته است :

 در حالی که خیلی عصبانی بود ، ضربدر بالای رایانه خود را زد و خبرگزاری فارس را به درک واصل کرد و اما این پایان ماجرا نبود ، دو باره کلیک کرد و این بار پایگاه اطلاع رسانی رجانیوز در برابرش ظاهر شد . اول فکر کرد خواب می بیند ، دقت که کرد ، دید او هم نوشته است :

 

آقای مدیر عامل خیلی خیلی عصبانی شد ، تازه یه ... خیلی بدی هم به احسان صالحی داد و ضربدر رجا را هم مثل فارس زد و رفت به سراغ سایت دیگری . از قضای روزگار قرعه بنام سایت مشرق نیوز افتاد . آنجا هم نوشته بود :

اول خواست رایانه را خاموش کند .اما بعد پشیمان شد و رفت یه لیوان آب خورد و برگشت و با خودش گفت : این حامد طالبی از اول بسم الله با دولت احمدی نژاد سر جنگ داشت و آن روزهایی را به یاد آورد که حامد در وبلاگش علیه « محمد رضا رحیمی » مطالب بد بد نوشته بود . مشرق را هم به مغرب فرستاد و سایت « جهان نیوز » را باز کرد . ای بابا ، جهان هم که اراجیف نوشته است !

با خودش گفت : همه این ها تندرو هستند و از جاهای معلوم الحالی خط می گیرند . بهتر است برم به سراغ سایت هایی که دوست دارند کاربران خود را در راستای انقلاب « ارشاد » کنند . در گوگل « فردا نیوز » را سرچ کرد . فردا هم نوشته بود :

بدون اینکه حتی مطلب فردا را بخواند ، در گوگل نوشت « جام جم « و کلید اینتر را زد.

« جام جم » را هم که دید با خودش فکر کرد ، عجب مملکتی داریم ها ، همه خبرگزاری های ما تحت انقیاد یک جریان خاص قرار گرفته اند و همه شان دارند آب به آسیاب آمپریالیسم جهانی می ریزند . نا امید نشد این بار « سیاست روز » را باز کرد :

آقای مدیر عامل خبرگزاری مادر ، عینکش را برداشت و رفت آبی به صورتش زد . بعد خواست دوشی هم بگیرد که پشیمان شد . زیرا وقت اندک بود و کار بسیار. آخر سرپرستی موسسه بزرگی چون ایران ، وقتی برای این کارها برایش نگذاشته بود . کلیک کرد رو « شبکه ایران » تا ببیند چه تغییراتی باید در آن اعمال کند.

با کمال تعجب دید « شبکه ایران » هم دنباله رو همان جریان خاص است . اما زیاد « حساس نشد » زیرا می دانست که بقایای جریان خاص همچنان در موسسه ایران فعال است . با خودش بلند بلند گفت : کاری می کنم که مرغان آسمان به حالتان گریه کنند ! و بعد با همراه خود شماره ایرنا را گرفت و پس از آنکه صدایی از گوشی همراهش گفت : بله ، امر بفرمائید جناب آقای جوانفکر . آقای سرپرست هم گفت : شما هم این شایعه ها و سانسور و ادعاهای خلاف واقع علیه دولت را دیده اید ؟ آنسوی خط گفت : بله قربان و بعد دستور داد مطلبی در همین رابطه در ایرنا کار شود . و حاصل این چنین شد :

 

آقای سرپرست موسسه ایران به این هم راضی نشد و پس از آنکه دو رکعت نماز صبح را بجا آورد ، دست بکار شد تا با نوشتن مطلبی در وبلاگ خود دکور جریان خاص را پائین بیاورد و وبلاگ « شاهد » به این ترتیب به روز شد :

در حالی که عقربه های ساعت بر روی 22 : 13 ایستاده بود ، آقای « جوان فکر » سرپرست موسسه ایران و مدیر عامل خبرگزاری ایرنای مادر در یافت هر آنچه را که جریان خاص طی شب گذشته کار کرده بود . همه اش واقعیت داشته و پس از آن بود که « ایرنا » هم به جریان خاص پیوست :

و اما بعد از پیوستن ایرنا به جریان خاص ، جوان فکر ما از اون دور دورا ، از سرزمین « سلمان خان » ها ، دستور حذف خبر بالا را صادر فرمودند و به این ترتیب قصه ما به سر رسید و آغا! کلاغه ، هرگز به خانه اش نرسید !


[ دوشنبه 29 فروردین 1390 ] [ 06:06 ب.ظ ] [ بهمن عزیزی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگهر یك از ما از غیب الغیوب حركت كردیم
از اصلاب عبور كردیم
بدون اختیار و خواست خودمان
در اینجا به هم برخوردیم
از اینجا هم به غیب الغیوب می رویم
ممكن است بعد از این هم یكدیگر را نبینیم

نویسندگان
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
لینک های مفید
پیوندهای روزانه
لینک های مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب