تبلیغات
موشک انداز

موشک انداز
قالب وبلاگ

   یک کارشناس مسائل سیاسی و البته بین المللی روزگاری گفته بود : « فرق بین حزب دمکرات و جمهوری خواه آمریکا ، این است که وقتی قرار است به جایی حمله کنند ، دمکرات ها می گویند اول باید از سازمان ملل اجازه بگیریم و جمهوری خواه ها ، اما بر این اعتقادند که اول باید حمله کنیم و بعد از این سازمان اجازه بگیریم.» حالا این حکایت را اوبامای دمکرات از زاویه ای دیگر دارد تکرار می نماید. او پس از آنکه بمب افکن های آمریکایی را بر فراز لیبی به پرواز در آورد به ناگهان یادش آمد که یک دمکرات است و نباید قواعد بین المللی را چون جمهوری خواهان نادیده بگیرد . چکار کرد !؟ طی کنفرانسی اعلام کرد : « ما نباید تجربه عراق را بار دیگر در لیبی تکرار کنیم .» و پس از آن بود که فرماندهی عملیات لیبی را به ناتوی آمریکایی! سپرد .

   ما ایرانیها ضرب المثلی داریم که می گوید : « چه حسن کچل ، چه کچل حسن » هر دو به یک معناست ، آمریکا هم چه خود به تنهایی وارد معرکه ای بنام جنگ با قذافی شود و یا لیدری جنگ را به ناتو بسپارد ، نتیجه چندان متفاوت نخواهد بود و آنچه در نهایت نصیبش خواهد شد ، همانا « آش نخورده و دهانی سوخته » خواهد بود . مثل عراق و یا افغانستان .
در خبرها دیدم ، در همین تی وی جمهوری اسلامی ، که هلال احمر ایران ، در کمال آرامش داشت در شاخ آفریقا ، میخ چادر های منظم و بی شمار خود را مابین مرز تونس و لیبی بر زمین می کوبید و لابد پس از پیروزی آمریکا بر قذافی ، نه ببخشید ناتو بر قذافی ، هر آنچه را که آمریکا ، کاشته است . بخش خصوصی ایران درو خواهد کرد . مثل عراق و یا افغانستان .
آمریکایی ها کار بلد نیستند . گفتار های زیبا دارند ، بگذاری سالها در وصف آزادی و دمکراسی برایت ترانه سرایی می کنند و اما در عمل ، انگار ناف این جماعت را از روز ازل با توپ و تانک و مسلسل بریده اند . هر کجا را که بگویی ، سه سوت می گیرند ، چون ماهی و اما ، لیز می خورد از دست شان پس از آنکه بر دست می گیرند . عراق شاهدی بر این ادعاست . پس از اشغال این کشور ، آنگاه که از طناب دار گریختگان صلیب بر گردن در این کشور مستقر شدند . جز ترور ، جز وحشت ، جز کشتار ، آیا ارمغان دیگری برای مردم عراق داشتند !؟
هر کجا که چراغی بر افروخته شد و ملت عراق را روشنایی بخشید ، اگر جایی اجری بر روی اجری گذاشته شد و اگر کوره راهی به راهی مبدل شد و اگر آبی بر گلوی تشنه کامی ریخته شد . در پشت سر همه این آباد کردن ها و سیراب ساختن ها ، تنها و تنها ، یک نام بود که می درخشید و می درخشد . ایران ، ایران اسلامی .
نزدیک به ده سال است ، افغانستان در اشغال آمریکاست و پس از ده سال ، رئیس جمهورش کرزی ، هر چند دیر هنگام اما باز مرحبا باید گفت برایش که شمشیر زنگ زده اش را صیقل داد و برجک آمریکائیان را پائین آورد. او گفته است : «
نظامیان خارجی نام خود را "گروه کشتار " نهاده اند، جوانان، برزگسالان، زنان و اطفال را برای سرگرمی به گلوله می بندند... این گروه، کودکان را با شیرینی مشغول می‌کنند و در حال مستی به سوی آنان تیراندازی می کنند...نظامیان آمریکایی یک دختر 15 ساله را در حالی که با پدرش در حال صرف چای بود، برای تفریح کشتند. »
این قبیل کودک کشی ها و وحشیگری ها ، چشم و گوش جهانیان را متوجه ایران می کند ، کشوری که پرچم مبارزه با آمریکا را در همه عالم به اهتزاز در آورده است و چون آتشی بر جان آمریکاست . بی جهت نیست که آن فرمانده آمریکایی چندی پیش گفته بود : « وقتی من در اتوبان های افغانستان رانندگی می کنم ، حس می کنم در ایرانم ، هر آنچه را که ما و طالبان در افغانستان نابود ساختیم ، ایرانی ها با صبر و حوصله دو باره آن را ساختند و این است راز موفعقیت آنها » و اما این راز در روزها و ماههای آتی بیشتر نمود پیدا خواهد کرد .
ساختار اقتصادی آمریکا روز های دشواری را تجربه می کند به طوری که بوی الرحمن اقتصاد روباتیسم آمریکا ، مشام میلیون ها بیکار ایالات متحده را آزار می دهد و حاکمان آمریکا برای رفع این چالش و نیز برای تغذیه روبات های سیری ناپذیر و همچنین برای صدور تولیدات آنها ،  با توپ و تانک و مسلسل منافع خود را در منابع دیگر کشورهای جهان جستجو می کنند و این امر در جهانی که اطلاعات و ارتباطات چون تخت بلقیس در یک چشم بر هم زدنی جابجا می شود میسر نیست .
مردمان تونس ، مصر ، لیبی ، اردن ، یمن ، عربستان ، بحرین و دیگر خلق های جهان ، الله اکبر گویان به دنبال رهبری می گردند که در کنار چاههای نفت « نشسته بر روی موکت » خطبه های « عدالت » را بر گوششان بخواند .


[ یکشنبه 14 فروردین 1390 ] [ 09:52 ق.ظ ] [ بهمن عزیزی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگهر یك از ما از غیب الغیوب حركت كردیم
از اصلاب عبور كردیم
بدون اختیار و خواست خودمان
در اینجا به هم برخوردیم
از اینجا هم به غیب الغیوب می رویم
ممكن است بعد از این هم یكدیگر را نبینیم

نویسندگان
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
لینک های مفید
پیوندهای روزانه
لینک های مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب