تبلیغات
موشک انداز

موشک انداز
قالب وبلاگ

      شورای امنیت سازمان ملل در سپتامبر سال 2004 ( 83 ) میلادی طی قطعنامه 1559 آشکارا و به صراحت از سوریه خواست تا ارتش خود را از لبنان خارج سازد ، تا سران آمریکا بتوانند براحتی چرخ انقلابات مخملین را با یاری موسسه ای موسوم به « دارالفتوی » که متعلق به رفیق حریری و توسط پادشاهی عربستان سعودی ساپورت مالی می شد . به چرخش در آورد . اما بخت با آنان یار نبود . در 14 فوریه 2005 ( 84 ) ، آقای ! لبنان ، ناگهان به صورت فجیهی ترور شد . کاروان او و یارانش وقتی از مقابل هتل سنت جورج بیروت عبور می کرد . یک خودرو بمب گذاری شده با هزار کیلو مواد منفجره ، او و بیست تن از یارانش را به هوا برد. و پس از آن بود که آمریکا درعزای رفیق حریری سنگ تمام گذاشت و با کشاندن طرفداران او به خیابان ها ، چون شاهان عادل پیکر او را بر دوش مردم نشاند و شکوه مندانه بر خاک سپرد و هنوز اشک از چشمان هواخواهان حریری خشک نشده ، سران آمریکا مرگ او را پیراهن عثمان ساختند و بر سر هر کوی و برزن خروج سوریه را از لبنان خواستار شدند .

image

   اعتراضات بالا گرفت و دولت عمر کرامی که تمایلات سوری داشت ، سقوط کرد و پس از آن کمیته تحقیق ترور حریری در دستور شورای امنیت سازمان ملل قرار گرفت . نیروهای سوری در اوریل 2005 خاک لبنان را ترک کردند و اما باز طی انتخاباتی نیروهای سوری به رهبری فواد سینیوره زمام امور را به دست گرفت و همزمان دتلو مهلیس بازرس سازمان ملل اولین گزارش خود را در اکتبر 2005 به شورای امنیت داد و مدعی شد که سوریه در ترور رفیق حریری دست داشته و بدنبال آن قطعنامه 1636 را صادر و سوریه و دیگر نیروهای لبنانی مخالف غرب را در شرایط سخت و دشواری قرار داد. اما این پایان ماجرا نبود ، با آغاز سال جدید میلادی وزرای شیعه کابینه فواد سینیوره به نحوه تشکیل دادگاه رفیق حریری و نیز به زمزمه هایی چون خلع سلاح گروه های نظامی حزب الله اعتراض و از ترکیب دولت خارج شدند و به این ترتیب ، شرایط برای جولان هر چه بیشتر سران آمریکا فراهم شد.
در این فاصله ناگهان اتفاق تازه ای رخ داد، خبری چون بمب ، صفحات اول رسانه های جهان را لرزاند. ساعت 5 : 9 روز چهارشبه 21 تیر 85 ، یک واحد عملیاتی مقاومت اسلامی لبنان در منطقه « زرعیت » با پاره کردن سیم های خاردار ، وارد منطقه اشغالی لبنان موسوم به « مزارع شبعا » شده و به گشتی های متعلق به « تیپ 5 پیاده » ارتش اسرائیل حمله کرد . حزب الله در جریان این حمله 8 سرباز صهیونیستی را گشته و دو تن دیگر ، « ایهود گلدواسر » و « الداد رگب » را به اسارت خود در آوردند .
یک ساعت بعد از این عملیات ، جنگنده های نیروی هوایی رژیم صهیونیستی پل های مواصلاتی لبنان و ده ها مرکز وابسته به حزب الله را بمباران کردند . پس از آن تانک های ارتش اسرائیل با عبور از دیوار مرزی ، پیش روی خود را در خاک لبنان آغاز کردند . بدین ترتیب مقاومت 33 روزه حزب الله لبنان در برابر ارتش پیشرفته اسرائیل آغاز شد. هر چند « ایهود المرت » نخست وزیر رژیم صهیونیستی در اولین شب جنگ ، « نابودی زیر بنای حزب الله و باز گرداندن دو سرباز اسیر شده » را دو هدف عمده این جنگ عنوان کرد ، اما حزب الله یک تنه توانست هیبت ارتش اسرائیل را در هم بشکند و در حالی که حتی از حمایت دولت « فواد سینیوره » نخست وزیر لبنان هم بر خوردار نبود ، بیش از 4 هزار موشک به خاک اسرائیل شلیک کرد .
حزب الله در خلال جنگ 33 روزه چندین بار اعلام کرد که حاضر است در قبال تبادل اسرا ، با اسرائیل آتش بس کند ، اما رژیم صهیونیستی که می پنداشت می تواند با طولانی کردن جنگ بخشی از اعتبار از دست رفته خود را باز گرداند ، با این پیشنهاد ها موافقت نکرد و برای پشیمان کردن حزب الله ، حتی به استفاده از بمب های سمی و خوشه ای و کشتار زنان و کودکان در روستای « قانا » نیز متوسل شد . سر انجام رژیم صهیونیستی که حمایت های بی دریغ آمریکا و انگلیس و ... هم نتوانست کاری از پیش ببرد . به قبول قطعنامه 1701 شورای امنیت سازمان ملل تن داد که بر اساس آن باید آتش بس را می پذیرفت. این در حالی بود که ایهود المرت به هبچ یک از دو هدف خود نرسیده بود .
و این چنین بود که « سید حسن نصرالله ، مرد خدا و تفنگ و حکومت ، با آمیزه ای از آیت الله خمینی و چگوارا »
( تعبیرات از رابین رایت ، خبرنگار آمریکایی ) سر نوشت خاور میانه را به گونه ای دیگر رقم زد و تولد « خاور میانه جدید » آمریکا را در نطفه خفه کرد . و اما اکنون سال 1389 است و در تقویم تاریخ ، جنگ 33 روزه 4 ساله شده است ، فرمانده اش نصرالله ، همچنان ایستاده با مشت ، اسرائیل و سران غرب را و نیز عرب های بی درد منطقه را با چالشی عظیم مواجه ساخته است . رشد ایده های امام خمینی ( ره ) در سطح جهان و بدنبال آن به زیر سوال رفتن ساختارهای حاکم بر جهان غرب ، بار دیگر نام ایران و لبنان و سید حسن نصرالله را بر زبان عدالت خواهان عالم انداخته  و این نمایش با شکوه بر مزاج سران غرب و اروپا خوش نیامده و بناچار آنان را وا داشته تا بار دیگر رفیق حریری را از گور خویش برون آرند و با طرح پرونده او و متهم کردن ایران و سوریه و حزب الله لبنان ، آرزو های بر باد رفته خود را در خاطره ملتهای جهان ، دو باره زنده کنند .
اما انقلاب اسلامی ایران ، با ایده های بجا مانده از روح خدا و خمینی دیگری بنام سید علی و نیز « مرد خدا و تفنگ لبنان » چون منوری در آسمان جهان ، راه را بر ملت ها می نماید و چاه را هم . دیگر همه ملت های جهان به این باور یقین دارند که آمریکا در حال حاضر ، بمثابه مترسک ئیست در وسط مزرعه ای بنام زمین ، که تنها موجوداتی چون ملک عبدا... و حریری و پشه ناچیزی چون امیر فرشاد ابراهیمی ، از آن واهمه دارند . این را من نمی گویم ، طی روزهای آتی و سال های نه چندان دور ، تاریخ آن را به اثبات خواهد رساند.
  -----------------------------------------------------------------------
منابع : همشهری دیپلماتیک ، شهروند امروز ، خبر گزاری فارس
  -----------------------------------------------------------------------
بازتاب این مطلب در : سایت مشرق نیوز ، هفته نامه یالثارات ، جمعیت حامیان مقاومت اسلامی ، روزنامه جام جم ، سایت اصولگرای نو ، سایت حاج رضوان ، آتی نیوز و با تشکر از همه وبلاگ هایی که به این مطلب لینک دادند. 


[ یکشنبه 3 بهمن 1389 ] [ 07:49 ق.ظ ] [ بهمن عزیزی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگهر یك از ما از غیب الغیوب حركت كردیم
از اصلاب عبور كردیم
بدون اختیار و خواست خودمان
در اینجا به هم برخوردیم
از اینجا هم به غیب الغیوب می رویم
ممكن است بعد از این هم یكدیگر را نبینیم

نویسندگان
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
لینک های مفید
پیوندهای روزانه
لینک های مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب