تبلیغات
موشک انداز

موشک انداز
قالب وبلاگ

  در جنگ های سه ساله ی اسپانیا (1936– 1939)  هنگامی که ژنرال مسولا یکی از سرکردگان سپاه ژنرال فرانکو با ارتش خود به سوی مادرید پایتخت اسپانیا پیش می رفت، برای کمونیست ها که بر شهر مسلط بودند، پیغام فرستاد که:
»  من با چهار ستون سرباز و تجهیزات از شرق و غرب و شمال و جنوب به سوی مادرید پیش می آیم، ولی شما فقط روی این چهار ستون حساب نکنید، زیرا ما ستون دیگری هم داریم که در مادرید و حتی در میان جمع شما هستند که دانسته یا ندانسته برای ما فعالیت می کنند. اگر از چهار ستون اعزامی واهمه ندارید، از این "ستون پنجم" بترسید که در همه ی امور و شئون شما نفوذ دارند و راه ورود چهار ستون دیگر ما را به درون شهر هموار می کنند . . .« . خیلی خوب ، حالا بریم سر اصل مطلب :

http://www.shiaupload.ir/images/13007394993434591486.jpg

   اول : « مروری بر فهرست همكاران روزنامه های زنجیره ای كه در دولت آقای خاتمی تحت عنوان روزنامه نگار و فعال مدنی در صحنه مطبوعات آفتابی شدند ، نشان می دهد آنها در واقع سربازان ستون پنجم بیگانگان بوده اند و پس از ناكامی در ماموریت به كشورهای مذكور پناهنده شده اند.
در دوران ریاست جمهوری محمد خاتمی روزنامه زنجیره ای « جامعه » با تیتر « سلام بر جامعه » اعلام موجودیت كرد. محسن سازگارا مدیرعامل این روزنامه سابقه همكاری با گروهك تروریستی منافقین و برخی اعضای سازمان مجاهدین(انقلاب) نظیر بهزاد نبوی را در كارنامه خود داشت. برخی از همكاران آن روزنامه نظیر ابراهیم نبوی، مسعود بهنود و حسن صلح جو(همكار فعلی بی بی سی) نیز به سرنوشت مشابهی رسیده و در خدمت رسانه های رسمی آمریكا و انگلیس درآمده اند.
پس از روزنامه جامعه ، به تدریج روزنامه ها و نشریات زنجیره ای دیگری مانند توس ، نشاط ، عصر آزادگان ، اخبار اقتصاد ، اعتماد ملی ، شرق ، هم میهن ، شهروند امروز ، كارگزاران ، بنیان ، یاس نو ، نوروز ، صبح امروز ، آفتاب امروز ، جامعه مدنی ، بهار ، اعتماد و ... پا به میدان گذاشتند تا در پوشش ركن چهارم دموكراسی و نهاد مدنی ، نقش پایگاه مطبوعاتی دشمن را ایفا کنند . اكنون بسیاری از همكاران این رسانه ها با دریافت پناهندگی از كشورهایی نظیر آمریكا ، انگلیس ، آلمان ، فرانسه ، هلند و ... در خدمت رسانه های علنی ضد انقلاب قرار دارند ؛ افرادی نظیر : حسین باستانی ، بابك داد ، شهرام رفیع زاده ، سراج میردامادی ، شادی صدر ، مهرانگیز كار ، روزبه میرابراهیمی ، جمشید برزگر ، فریبا داودی مهاجر ، امید معماریان ، حنیف مزروعی ، فرهمند علی پور ، سعید قاسمی نژاد ، محمدجواد اكبرین ، علی اصغر رمضان پور ، حسین سربخشیان ، فرشته قاضی ، مهدی خلجی ، آرش سیگارچی ، محسن كدیور ، سامان رسول پور ، محمد تهوری ، نیما راشدان ، رامین احمدی ، آرش بهمنی ، آیدا فجر ، اكبر گنجی ، نفیسه زارع ، نیك آهنگ كوث ر، علی افشاری ، اكبر عطری و... ده ها اسم دیگر كه هم اكنون به صدای آمریكا ، رادیو فردا ، بی بی سی ، رادیو زمانه ، روزنت ، گویانیوز و ... سرویس می دهند. برخی از این افراد غیر از سرویس مطبوعاتی ، سرویس اطلاعاتی و جاسوسی هم می دهند و به عواملی برای جمع آوری اطلاعات از رابطین داخلی تبدیل شده اند.
ذكر این نكته خالی از لطف نیست كه عطاا... مهاجرانی وزیر ارشاد دولت خاتمی زمانی درباره روزنامه های جامعه و توس( اولین روزنامه های زنجیره ای ) تصریح كرده بود آنها وابسته به گروهك های ضد انقلاب و سلطنت طلب هستند كه از بوستان آزادی سوءاستفاده می كنند، دنبال بازتولید پروژه براندازی به شیوه یلتسینی هستند. اما گذشت زمان ثابت كرد مهاجرانی و پیاده نظام پایگاه مطبوعاتی دشمن دستشان در یك كاسه است. مهاجرانی هم اكنون در پناه اربابان انگلیسی در لندن اقامت گزیده و فرماندهی رسانه جرس را بر عهده گرفته است. » 
دوم :
« اگر ز باغ رعیت ملک خورد سیبی / برآورند غلامان او درخت از بیخ »! وقتی وزارت ارشاد با گهواره اش در اختیار ستون پنجم قرار می گیرد ، وقتی هر کس و ناکسی سکان وزارت نفت را در دست گرفته و دفتر های الوان و رنگارنک در لندن می زند ، وقتی درب سراهای انرژی هسته ای گل گرفته و مسئولان آن به ساز سران 1 + 5 می رقصد و ... عجیب نیست ، رئیس دولت آن نیز با طراح و حامی مالی انقلاب های مخملین ،  کنگر بخورد و لنگر بیندازد . example :
« سوروس» كه ریاست هیئت مدیره موسسه «جامعه باز» (
OSI) را بر عهده دارد طی سخنانی در شامگاه 11 سپتامبر 2009 در سالن اجتماعات هتل بین المللی ترامپ(Trump International Hotel) نیویورك و در جمع مدیران و فعالان تعدادی از سازمان های غیردولتی آمریكا ضمن تحلیل ریشه های واقعه 11سپتامبر ادعا كرد : ریشه های واقعه تاریخی 11سپتامبر 2001 را باید در بنیادگرایی ، تصلب و عدم رواداری بخشی از مسلمانان جست وجو كرد.
رئیس هیئت مدیره مؤسسه جامعه باز ادامه داد: در مقابل این جریان ستیزه جو ، بخشی از اندیشمندان مسلمان نظیر نصر حامد ابوزید ، عبدالكریم سروش و محمد خاتمی با بهره گیری از آموزه های كارل پوپر تلاش می كنند تا اسلام را با دنیای مدرن آشتی داده و رواداری را در جوامع اسلامی ترویج كنند.
جرج سوروس اظهار داشت: موسسه جامعه باز در راستای هدف گذاری های خود همواره تلاش كرده است تا آن دسته از جریان های فكری را در جهان اسلام مورد توجه قرار دهد كه به ارزش های جهان مدرن (سكولار) پایبندی بیشتری دارند.
وی در همین رابطه اظهار داشت: یكی از بهترین جلساتی كه من در ارتباط با پیشبرد دموكراسی در جهان اسلام و به ویژه ایران در آن حضور یافتم، ملاقاتی بود كه روز سه شنبه 14 سپتامبر 2006 با محمد خاتمی رئیس جمهور سابق ایران برگزار كردم.
جرج سوروس در ادامه سخنانش با بیانی طنز افزود: من حدود 10 سال در انتظار دیدار آقای خاتمی بودم و به همین دلیل این دیدار آنچنان برای من جذاب و به یاد ماندنی بود كه حتی روز و ساعتش نیز در حافظه ام ثبت شده است.
طراح و حامی مالی انقلاب های مخملی سپس تأكید كرد : هدف از دیدار من با محمد خاتمی دستیابی به آگاهی از درون كشوری منزوی بود ، كشوری كه برای برقراری ارتباطات با آن فرصت های محدودی وجود دارد و با توجه به تحولات اخیر منطقه چنین جلساتی ارزشمند است و می تواند به اتخاذ تصمیمات سیاسی موثر كمك كند.
رئیس هیئت مدیره موسسه جامعه باز ادامه داد: در این جلسه من به خاتمی گفتم كه جوانان ایران به عنوان بخش بزرگی از جمعیت ایرانیان، مشتاق تغییری سیاسی هستند كه حاصل آن جامعه ای آزادتر باشد.
سوروس ادامه داد : به خاتمی گفتم كه هر چند دغدغه خاطر كنونی بیشتر ایرانیان وضعیت اقتصادی خودشان است و انتخابات ژوئن 2005 نیز همین موضوع را تائید می كند اما باید گرایش هایی را در ایران تقویت کرد . در این جلسه خاتمی به من گفت كه تعارض موجود بین ساختار حقیقی و ساختار حقوقی در ایران مهم ترین مانع برای پیشرفت و توسعه روابط ایران با غرب است.
سوروس افزود : خاتمی معتقد بود كه دموكراسی و رواداری دولت با ساختار كنونی یك حكومت مذهبی كه در راس آن رهبر مذهبی حكمرانی می كند، به دست نخواهد آمد.
وی افزود : خاتمی انتخاب احمدی نژاد را حركتی در جهت تثبیت بیشتر قدرت رهبر مذهبی ایران ارزیابی كرد و معتقد بود كه در دوران احمدی نژاد جامعه مدنی تحت فشارهای بیشتری قرار گرفته است.
سوم : لابد شما هم مثل من لذت فراوان برده اید از این « گفتگوی تمدن ها » و اما این پایان ماجرا نیست ، از قدیم گفته اند " از تو دشمن چون محبت دید یارت می شود " بی جهت نیست که دانمارک ، همان مهد اسلام ستیز ، که هنوز هم که هنوز است طعم تلخ کاریکاتور های موهنش از پیامبر اسلام از خاطره ها زدوده نشده ، اولین جایزه بنیاد تازه تاسیس خود یعنی« گفت و گوی جهانی» را به صورت مشترک اهدا می کند به خاتمی و شایگان ، حالا این شایگان کیست ؟
« مشاور دفتر فرح پهلوی ، عضو كد دار ساواك ، مسئول دفتر رضا پهلوی در آمریكا، سردبیر نشریه «ایران نامه» اشرف پهلوی، دارای دهها سخنرانی و نوشته در حمایت از رضاخان پهلوی، همكار بنیاد آمریكایی وودرو ویلسون، داریوش شایگان به فحاشی علیه حضرت امام(ره) معروف است. او در نوشته ها و سخنرانی های متعدد خویش- بارها به صراحت از اسلام به عنوان دینی كه فاقد كارآیی است یاد كرده! و بر ضرورت تسلیم در برابر آمریكا تاكید ورزیده است. داریوش شایگان طی مقاله ای در روزنامه زنجیره ای جامعه- 28اردیبهشت ماه 77- می نویسد: «... اصطلاحی در بین اروپاییان رایج شد كه: اگر نمی توانیم با آنها بجنگیم، پس به آنها ملحق شویم... ممكن است گفته شود پیوستن به آنها و همراه شدن با آنها وابستگی است. اما باید توجه داشت كه مشكل وابستگی بحث كاملا كهنه شده است...» شاعر فرموده است : کبوتر با کبوتر ، باز با باز ، کند همجنس با همجنس پرواز !
چهارم : حالا بدرک که رئیس جمهور اسبق ما با بدان بنشست و خاندان نبوتش گم شد ! این به تنهایی آزار دهنده نیست ، آنچه ما را آزار می دهد. آن است که عده ای عالم بی عمل ، بر وزن همان زنبور بی عسل ، که در دوران فتنه ، چشم بر جهان بسته بودند . دوره افتادند و می خواهند ، آب توبه بر سر حضرت ایشان بریزند ، اصلاح طلبان اقلیت مجلس به دیدار خاتمی می رود ، خاتمی به ستون پنجم بیدار باش می دهد ، خود را و ستون مذکور را برای انتخابات مجلس آتی به حالت آماده باش در می آورد و خنده دار تر از همه آنکه جناب خاتمی ، برای حضور ! خود پیش شرط هم تعیین می کند و می فرماید : « کف خواسته‌های » اصلاح‌طلبان از حاکمیت « آزادی زندانیان و ایجاد فضای آزاد برای همه احزاب و گروه‌ها و رفع محدودیت‌های نا به جا » « پایبندی همگان به خصوص مسئولان به قانون اساسی ( خنده حضار ) و اجرای همه جانبه و کامل آن » و « فراهم آوردن ساز و کاری برای برگزاری انتخابات سالم و آزاد » از دیگر خواست‌های حداقلی آقای خاتمی است.و هم چنین می فرماید : « نمی‌شود به جز یک سلیقه برای همه سلیقه‌ها انواع محدودیت‌ها را ایجاد و انواع اتهامات را ردیف کرد و بعد گفت آزادی و مردم سالاری وجود دارد.»
پنجم : یک پیشنهاد ستون پنجمی دارم ! همانطوری که روزنامه « اعتماد ملی » رفته بود و اما اکنون به جای آن ، روزنامه « آرمان روابط عمومی »
+  منتشر می شود ، جا دارد مسئولان امر در راستای ترویج آزادی و مردم سالاری مورد نظر خاتمی ، به جای « شهروند امروز » مرحوم ، اجازه فرمایند « شهروند فردا » منتشر و صد البته دو باره سبز گردد . تا شهروندان جامعه مدنی ایران بار دیگر در یک آزمون سخت ، به این پرسش سخت پاسخ گویند که آیا « خاتمی بیاید ، یا نیاید » . !!!
 -------------------------------------------------------------------------------------------------
---------
منابع : روزنامه کیهان ، هفته نامه شهروند امروز ، هفته نامه حریم و سایت آقای خاتمی
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
با تشکر از : رجا نیوز ، مشرق نیوز ، آتی نیوز ، سایت فرهنگ انقلاب اسلامی ، سایت شهید آوینی ، صدای هموطن ، جلوه ها ، مهر ، دانشجو نیوز ، راهبرد نیوز ،آفند سایبر و روزنامه الکترونیکی ثامن که این مطلب را بازتاب دادند.


[ چهارشنبه 8 دی 1389 ] [ 01:34 ب.ظ ] [ بهمن عزیزی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگهر یك از ما از غیب الغیوب حركت كردیم
از اصلاب عبور كردیم
بدون اختیار و خواست خودمان
در اینجا به هم برخوردیم
از اینجا هم به غیب الغیوب می رویم
ممكن است بعد از این هم یكدیگر را نبینیم

نویسندگان
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
لینک های مفید
پیوندهای روزانه
لینک های مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب